SOMIANKA: Tak radosny bal (foto)

Powiat

SOMIANKA: Tak radosny bal (foto)

30.11.-0001
autor: Tekst i foto. ks. Remigiusz
„Tańcz póki żyjesz i śmiej się do żony; I pij... zdrowie dam!; Niech żyje bal!; Bo to życie to bal jest nad bale!” – śpiewała Maryla Rodowicz w swej znanej piosence. To jeden z największych przebojów Maryli Rodowicz, współpracującej z Agnieszką Osiecką jako autorką tekstu. Muzykę skomponował Seweryn Krajewski w 1984r. Tekst utworu przekazuje życiową mądrość i zachętę do radości i spotykania się, celebrowania ważnych chwil w życiu. Taką potrzebę serca miała w sobotę 1 lutego radosna wspólnota seniorów. 
 
Najpierw zgromadziliśmy się na Mszy św. w intencji dziadków i babć. Bal rozpoczął się godzinę później w Ośrodku Charytatywno-Szkoleniowym Caritas w Popowie Letnisku. Piękna sala „Pod Sosnami” pomieściła blisko 170 osób. Organizatorem zabawy była Parafia Narodzenia NMP w Popowie Kościelnym. Był to dar dla seniorów z okazji Dnia Babci i Dziadka. O godzinie 21 organizatorzy przygotowali duży tort z fajerwerkami. Oklaski i życzenia dodały wyjątkowego smaku kulinarnemu cudowi caritasowskiej kuchni. Dziadkowie przybyli przede wszystkim z popowskiej parafii, ale także z: Zator, Sulejówka, Nadarzyna, Zakroczymia, Warszawy, Nowego Dworu Mazowieckiego, Legionowa, Ożarowa Mazowieckiego, Pułtuska i Wyszkowa. Niektórzy spotkali się pierwszy raz. Nie przeszkodziło to w integracji i dobrej zabawie. 
Już od pierwszych minut wspólnego spotkania wszyscy ochoczo ruszyli na parkiet. Tanecznym układom, dyktowanym jedynie fantazją poszczególnych tancerzy, nie było końca. Muzyka i śpiew zespołu „Flash” pana Marka wydobywała z uczestników najlepsze wrażenia i odczucia. „Jest wspaniale. Już dawno się tak nie bawiłam” – podkreślała pani Ania. „To świetny pomysł, aby integrować społeczeństwo” – z uznaniem mówił tancerz z Warszawy. „Uważam, że każdy powinien wziąć udział w tak dobrej zabawie. Nawet, jeśli ktoś nie tańczy, to z wielką przyjemnością można posłuchać na żywo piosenek z dawnych lat” – zauważyła pani Celina. 
Trudno było zakończyć bal, tak radosny bal. Wznosiły się w eter prośby uczestników: „Niech następny będzie jeszcze dłuższy”. I będzie już 30 maja na zakończenie majówki, tym razem 6 godzin pewnej zabawy.  
Nina Wiśniewska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość