SOMIANKA: Rodzinna integracja (FOTO)

Powiat

SOMIANKA: Rodzinna integracja (FOTO)

14.06.2021
autor: EB, fot. E. Szczuka
Pierwsza po wielomiesięcznym lockdownie tak duża impreza w gminie – Piknik Rodzinny – odbyła się w sobotę 12 czerwca na placu za Urzędem Gminy w Somiance.  Dzieci i rodziców zaprosił Gminny Ośrodek Kultury. 
 
Na dzieci czekało wiele bezpłatnych atrakcji. Szczególnie spodobał się im profilaktyczny spektakl, podczas którego bawili się z nimi bohaterowie „Psiego Patrolu”, którzy wyruszają na pomoc każdemu, kto jest w potrzebie. 
Były też pokaz megabaniek i animacje taneczno-ruchowe. Dzieci chętnie korzystały z huśtawek, zjeżdżalni, toru przeszkód na miejscowym placu zabaw. Kolejki ustawiały się do malowania buziek i oczywiście do dmuchanych zjeżdżalni. 
W trakcie zabawy można przekąsić coś słodkiego było (królowała wata cukrowa), ale też porządnie posilić się kiełbaską upieczoną nad ogniskiem. 
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
ZABRODZIE: A kiedy dzień nadchodzi, idziemy na jagody (foto)

ZABRODZIE: A kiedy dzień nadchodzi, idziemy na jagody (foto)

Po raz drugi w Kicinach odbyły się „Jagodowe żniwa za brodem”, sympatyczna impreza promująca gminę Zabrodzie i jej walory przyrodnicze, na której można było przyjemnie spędzić niedzielny czas. Były występy dzieci, konkursy, pokazy jazdy konnej, występy zespołów muzycznych. Największą publiczność przyciągnęła gwiazda wieczoru – zespół Enej.
zobacz więcej
ZABRODZIE: W biało-czerwonych barwach (foto)

ZABRODZIE: W biało-czerwonych barwach (foto)

100. rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę Zespół Szkolno-Przedszkolny w Zabrodziu uczcił radośnie 9 listopada. W wykonaniu uczniów i nauczycieli szkoły odbyła się uroczystość poświęcona ojczyźnie i walce o jej wolność. Akademia była jednym z ogniw w bogatym harmonogramie działań podjętych przez szkołę. 
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Szczególne święto szkoły (foto)

DŁUGOSIODŁO: Szczególne święto szkoły (foto)

Dwa szczególne święta: 35-lecie nadania naszej szkole imienia Tadeusza Kościuszki oraz 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości obchodziła Szkoła Podstawowa w Długosiodle.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Nie kosztem dzieci

BRAŃSZCZYK: Nie kosztem dzieci

Komisja oświaty rady gminy miała 24 czerwca zająć się oszczędnościami w oświacie. Niestety, ze względu na brak kworum jej posiedzenie zostało przełożone. Wójt Wiesław Przybylski (na fot.) poinformował, że gotów jest wycofać się ze swoich propozycji oszczędności, gdyż sytuacja finansowa gminy jest lepsza (dostanie pieniądze z Tarczy 4 dla samorządów). Nie bez znaczenia były też argumenty rodziców uczniów szkoły w Brańszczyku, z którymi się spotkał.
zobacz więcej