SOMIANKA: Pierwszoklasiści pełnoprawnymi uczniami (foto)

Powiat

SOMIANKA: Pierwszoklasiści pełnoprawnymi uczniami (foto)

25.11.2019
autor: Opr. red., fot. organizatorzy
W Szkole Podstawowej w Woli Mystkowskiej 19 listopada odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. To był wyjątkowy dzień.
 
W niezwykle podniosłej atmosferze, na sztandar, pierwszacy ślubowali być dobrymi uczniami i Polakami, przyjaciółmi roślin i zwierząt, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom. Po akcie ślubowania dyrektor Monika Kluczek dokonała symbolicznego pasowania na ucznia: - Pasuję cię na ucznia szkoły podstawowej – mówiła, dotykając ołówkiem, jak czarodziejską różdżką, ramion pierwszoklasistów.
Zanim jednak maluchy zostały przyjęte do grona społeczności szkolnej, musiały przedstawić to, czego już się w szkole nauczyły. Gotowi, odświętnie ubrani i bardzo przejęci najmłodsi uczniowie przystąpili do zaprezentowania swoich umiejętności. W tej wyjątkowej chwili pani dyrektor pogratulowała im zaprezentowanych umiejętności, a także nauczycielkom, które przygotowały pierwszaków do wspaniałego występu. 
Wychowawczynie rozdały uczniom drobne upominki. Potem przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcia z gośćmi przybyłymi na uroczystość, na życzenia, podziękowania, uściski.
Ślubowanie uczniów klas pierwszych to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla nich, ale również dla ich rodziców, dziadków, bliskich. Pięknie zaśpiewane piosenki, z przejęciem wyrecytowane wiersze, wycisnęły niejedną łezkę z oczu bliskich. Ten dzień na długo pozostanie w pamięci całej szkolnej społeczności.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość

OGŁOSZENIE

Zgodnie z art. 35 ust 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami Wójt Gminy Zabrodzie informuje, że

został ogłoszony wykaz nieruchomości stanowiących własność Gminy Zabrodzie przeznaczonych do najmu i dzierżawy.

Wykaz dostępny jest na tablicy ogłoszeń Urzędu Gminy Zabrodzie ul. Wł. St. Reymonta 51, 07-230 Zabrodzie oraz w Biuletynie Informacji Publicznej Urzędu Gminy Zabrodzie.

Wójt Gminy Zabrodzie
Krzysztof Jezierski

Zitcom
Zitcom