SOMIANKA: Noc w szkole (FOTO)

Powiat

SOMIANKA: Noc w szkole (FOTO)

11.10.2021
autor: Klasa IIIb ZS-P w Woli Mystkowskiej
Noc z 1 na 2 października 2021 r. dla uczniów klasy IIIb Zespołu Szkolno- Przedszkolnego im. gen. bryg. pil. Stanisława Skalskiego była wyjątkowa, ponieważ spędzili ją razem ze swoją wychowawczynią Agnieszką Ślubowską w... szkole. 
 
Spotkaliśmy się w piątek o godz. 18 ze śpiworami, kocykami, podusiami i wspaniałym humorem. Wszyscy byliśmy ciekawi siebie i nowej przygody. Rozlokowaliśmy się w naszej sali, wykorzystując dla wygody szkolne materace. Podczas apelu organizacyjnego, ustaliliśmy, co będziemy robić. Na początku były rozgrywki sportowe, różne konkurencje wymagające spostrzegawczości, sprytu i szybkości. Podczas przerwy na odpoczynek z apetytem zjedliśmy smaczną, gorącą pizzę. Na deser był seans filmowy i zabawy przy dźwiękach dyskotekowych rytmów. Atrakcją wieczoru był też mecz piłki nożnej, który nasi
chłopcy rozegrali z zawodnikami z Tulewa, a pani dyr. Dorota Popławska (z wiadomych przyczyn) nie mogła się zdecydować, której drużynie dopingować. Potem jeszcze były tańce, śpiewanie piosenek i zabawy w chowanego. Gdy znaleźliśmy się już w swoich śpiworach, długo nie mogliśmy zasnąć, ponieważ byliśmy przekonani, że ktoś lub coś zagląda do naszych okien. Snuliśmy różne opowieści o nieziemskich istotach, a nawet szukaliśmy ich z latarkami po całej szkole. Nadaremnie. Chyba wystraszyły się naszych pisków i wrzasków, bo nikogo nie znaleźliśmy. Nocnym pogaduchom i żartom nie było końca. Sobota nadeszła błyskawicznie, a wieczór kinomana trwał... aż do rana! Pobudka była o 7.45. Pozostało posprzątać salę, zjeść śniadanie i... uściskać stęsknionych rodziców, którzy przybyli odebrać nas o godz. 9. 
Biwak w szkole był wspaniałą formą integracji i ciekawym doświadczeniem dla wszystkich uczestników. 
Za pomoc w organizacji spotkania dziękujemy naszym Rodzicom, a w szczególności pani Marzence Brejnak i pani Eli Kurak.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
RZĄŚNIK: Małe zainteresowanie wyborami sołtysów

RZĄŚNIK: Małe zainteresowanie wyborami sołtysów

Do 9 kwietnia odbyło się 21 sołeckich zebrań wyborczych. Mieszańcy wybrali 5 nowych sołtysów: w Wólce Folwark – Ryszarda Borka, Dąbrowie – Marzenę Borek,  Porządziu – Konrada Wykowskiego, Osinach – Renatę Ampulską, Rząśniku – Piotra Ćwika. Frekwencja na zebraniach jest niska (średnia 20%); najniższa w największym Rząśniku – 3%, najwyższa w maleńkich Osinach – 55%.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Festyn dla najmłodszych

BRAŃSZCZYK: Festyn dla najmłodszych

W niedzielę 6 czerwca w godz. 13-16 najmłodsi mieszkańcy gminy z okazji Dnia Dziecka zostali zaproszeni do Skansenu im. M. Żywirskiej w Brańszczyku na festyn sportowo-rekreacyjny. 
zobacz więcej
ZABRODZIE: Pożegnanie lata w kolorach dyni (foto)

ZABRODZIE: Pożegnanie lata w kolorach dyni (foto)

W niedzielę 6 października członkowie Stowarzyszenia „Bractwo Zabrodzkie” zaprosili na piknik „Pożegnanie lata w pomarańczowych kolorach dyni”. Impreza zaczęła się w południe, a w programie znalazły się m.in. wystawa „Dyniowy zawrót głowy”, warsztaty piekarskie „Od ziarenka do bochenka” i specjalna dyniowa „fotobudka”. Dopisała pogoda – było chłodno, ale słonecznie.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Zachwyt wyśpiewany przez ludzkie serce (foto)

DŁUGOSIODŁO: Zachwyt wyśpiewany przez ludzkie serce (foto)

Laureatami I miejsc Gminnego Przeglądu Kolęd i Pastorałek, który odbył się 17 grudnia w centrum kultury, zostali przedstawiciele szkół w Starym Bosewie, Blochach i Długosiodle. Będą reprezentować gminę w finale powiatowym 20 stycznia. 
zobacz więcej