SOMIANKA: Każdy znalazł coś dla siebie (foto)

Powiat

SOMIANKA: Każdy znalazł coś dla siebie (foto)

15.01.2021
autor: SP Ulasek
Szkoła w Ulasku półkolonie zimowe zorganizowała w drugim tygodniu ferii. – Staraliśmy się zachęcić dzieciaki do aktywnego, ciekawego, wesołego i przede wszystkim bezpiecznego wypoczynku – mówią organizatorzy. – Z tego względu przygotowaliśmy program, w którym każdy może znaleźć coś dla siebie. 
 
Całość została podzielona na motywy – tematy, wokół których przebiegały zajęcia dla dzieci – inne na każdy dzień ferii. Nie zabrakło zajęć twórczych, sportowo-ruchowych, integracyjnych – zespołowych i indywidualnych, artystycznych, kulinarnych oraz  również beztroskiej i swobodnej zabawy. 
Zabawę rozpoczęliśmy od zapoznania się z regulaminem półkolonii oraz wystąpieniem pań policjantek z KPP Wyszków, które przypomniały dzieciom o zasadach bezpieczeństwa podczas ferii. Pierwszy dzień minął pod hasłem „Szalony naukowiec”. Młodzi naukowcy mogli samodzielnie przegotować slima, lampę-lawę oraz przeprowadzić doświadczenie z wybuchającym wulkanem. Nie zabrakło również zajęć sportowych, a całość została zakończona wspólnym tańcem – aerobikiem dla dzieci. 
„W świecie bajki” – to hasło drugiego dnia, który rozpoczęliśmy od wspólnego seansu. Atmosfera jak w prawdziwym kinie, dzieciaki zajadały się pysznym popcornem. Radości nie było końca, ponieważ spadł długo oczekiwany śnieg i mogliśmy ulepić bałwana. Na zakończenie tego ekscytującego dnia zagraliśmy w szkolne kalambury. Pomysłowość i kreatywność uczestników była zaskakująca. Uśmiech i dobra zabawa towarzyszyły im cały czas. 
Trzeciego dnia, pod hasłem „Ferie od kuchni”, uczestnicy przygotowywali i udekorowali pyszne gofry. Zanim jednak zabrali się za pieczenie, na każdego czekało nie lada wyzwanie. Każdy otrzymał fartuszek, by samodzielnie go zaprojektować i pomalować. Ubrani jak prawdziwi kucharze zabrali się do zajęć. Wspaniały zapach unosił się w całej szkole, a gofry wyglądały obłędnie.  Apetyt i dobry humor dopisywał każdemu dziecku. Odpoczywaliśmy, grając w różne planszówki. 
Największą niespodzianką, na zakończenie półkolonii, były paczki ufundowane przez Gminę Somianka, oraz pamiątkowe dyplomy. 
Dziękujemy Panu Wójtowi oraz Paniom z Gminnego Ośrodka Kultury w Somiance za współpracę, a nauczycielom, którzy swój wolny czas zechcieli poświęcić uczniom. 
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
ZABRODZIE: Studium ponownie do wglądu

ZABRODZIE: Studium ponownie do wglądu

Projekt studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego gminy Zabrodzie wraca do dyskusji. Ponownie została wyłożona do publicznego wglądu jego część.  Władze gminy przygotowują nowy projekt studium, w którym zmiany nie obejmują spornego obszaru. A jest nim teren przy trasie S8 objęty wnioskiem, który radni jako jedyny uwzględnili podczas październikowego głosowania nad projektem studium.
zobacz więcej
SOMIANKA: Medal Pro Patria dla szkoły w Kręgach (foto)

SOMIANKA: Medal Pro Patria dla szkoły w Kręgach (foto)

Publiczna Szkoła Podstawowa im. por. pil. Stefana Okrzei oraz Elżbieta Walaszczyk i Bożena Bajorek (obecna i była dyrektorka szkoły) zostały 12 września 2017 r., podczas święta szkoły, wyróżnione Medalem „Pro Patria”. O jedenaste drzewko wydłużyła się przyszkolna aleja modrzewiowa.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Mała, mazowiecka Kana Galilejska (foto)

BRAŃSZCZYK: Mała, mazowiecka Kana Galilejska (foto)

Kardynał Kazimierz Nycz w sobotę 26 sierpnia odwiedził Brańszczyk, by przewodniczyć Mszy św. w uroczystość Matki Bożej Częstochowskiej, patronki Polskiej Prowincji Księży Orionistów i uczestniczyć w obchodach 100. rocznicy urodzin śp. abp. Bronisława Dąbrowskiego – orionisty, biskupa pomocniczego archidiecezji warszawskiej w latach 1962-1993 i wieloletniego sekretarza Konferencji Episkopatu Polski.
zobacz więcej
SOMIANKA: Zrobili niezgodnie ze specyfikacją

SOMIANKA: Zrobili niezgodnie ze specyfikacją

Karę 7.121 zł plus 2.042 zł odsetek musi zapłacić powiat Samorządowi Województwa Mazowieckiego, co jest związane z budową w 2014 r. chodnika w Popowie Kościelnym.
zobacz więcej