SOMIANKA: Ewakuacja szkoły (FOTO)

Powiat

SOMIANKA: Ewakuacja szkoły (FOTO)

12.10.2021
autor: ZS-P w Woli Mystkowskiej
6 października o godz. 11 w szkole podstawowej w Woli Mystkowskiej rozległ się alarm ewakuacyjny. Wszyscy, którzy przebywali w tym czasie w budynku, musieli go niezwłocznie opuścić. Akcję nadzorowała Straż Pożarna, która bardzo szybko dotarła na miejsce po zawiadomieniu o pożarze. 
 
Wszyscy udali się na boisko szkolne, gdzie oczekiwali na informacje o przyczynie pożaru. Na szczęście okazało się, że jest to tylko próbna ewakuacja. Pani dyrektor Dorota Popławska zorganizowała przeprowadzenie takiej akcji, żeby przećwiczyć zasady postępowania w sytuacji pożaru.
W tym wydarzeniu wydatnie pomogli nam strażacy z Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Wyszkowie. Po zakończonych działaniach uczniowie, dzięki uprzejmości strażaków, mogli z bliska przyjrzeć się w pełni wyposażonemu i gotowemu do akcji wozowi bojowemu oraz podpytać o charakterystykę pracy w tym zawodzie. Szczególnie młodsi uczniowie chętnie przymierzali strażackie uniformy i zaglądali w każdy zakamarek pięknego wozu.
Kredico 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
BRAŃSZCZYK: Rodzice nie zgadzają się nie tylko na łączenie klas

BRAŃSZCZYK: Rodzice nie zgadzają się nie tylko na łączenie klas

Na spotkanie, które odbyło się w szkole w Białymbłocie 3 czerwca, licznie przyszli rodzice. Obecni byli dyrekcja szkoły i nauczyciele oraz trzech radnych z tego terenu. Powodem były zalecenia wójta, które miałyby być uwzględnione w aneksie do arkusza organizacyjnego szkoły na rok szkolny 2020/2021. Ich celem są oszczędności, szacowane na rok na 60 tys. zł (budżet szkoły 1.980.000 zł). Szczególne zaskoczenie i sprzeciw wzbudził pomysł łączenia różnych rocznikowo klas, nawet na lekcjach języka polskiego i matematyki. Społeczność szkoły zdecydowała, że nie tylko nie zgadza się na te zalecenia, ale liczy, że wójt spełni zgłoszone przez rodziców oczekiwania. – Nic o nas bez nas – padło z sali. – Oszczędzajmy wszyscy, ale nie kosztem dzieci. Wójt nie mógł być na zebraniu ze względu na zwolnienie lekarskie, ale uznano, że mogła zastąpić go wicewójt. 
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Bezpłatne czipowanie psów

BRAŃSZCZYK: Bezpłatne czipowanie psów

W ramach programu opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na terenie Gminy Brańszczyk w 2020 r., mieszkańcy gminy mogą bezpłatnie zaczipować swojego psa. 
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Stracone dofinansowanie

BRAŃSZCZYK: Stracone dofinansowanie

Czy gmina straciła dofinansowanie z ministerstwa na adaptacje budynku remizy OSP w Trzciance? – zapytał na wspólnym posiedzeniu komisji 8 lutego radny Piotr Deptuła. Okazało się, że tak.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Śpiewająco pożegnali lato (foto)

ZABRODZIE: Śpiewająco pożegnali lato (foto)

Na festynie rodzinnym w niedzielę 8 października w Niegowie pożegnano lato – w tym roku w słonecznych barwach gruszki.
zobacz więcej