SOMIANKA: Dają piękny przykład młodym (FOTO)

Powiat

SOMIANKA: Dają piękny przykład młodym (FOTO)

23.09.2021
autor: Elżbieta Szczuka
- Tak zleciało, jakby jabłko z jabłonki spadło – o 50 latach małżeństwa mówiła na uroczystości z okazji złotych i diamentowych godów jedna z jubilatek. Ta piękna uroczystość odbyła się w Popowie 19 września 2021 r. Uczestniczyło w niej 13 par, które jubileusze 50- i 60-lecia małżeństwa obchodziły w latach 2019–2021.
 
Jubileuszowe obchody, przesunięte z powodu pandemii, rozpoczęły się Mszą św. w Sanktuarium Matki Bożej Popowskiej, Matki Nadziei w Popowie Kościelnym; odprawił ją proboszcz ks. Remigiusz Stacherski.
– Dziś dziękuję wam za dar miłości, poszanowania, za odwagę, za wiarę – zwrócił się do jubilatów. – Jesteście pięknie ubrani, pięknie wyglądacie. Za tym pięknem kryje się bogactwo waszego życia, obfitującego w różne wydarzenia. Dzięki cierpliwości, wyrozumiałości, jesteście razem.
Małżonkowie odnowili złożone przed laty ślubowanie małżeńskie.
Po Mszy św. wójt Andrzej Żołyński przywitał dostojnych jubilatów i ich rodziny, a także gości: radnego wojewódzkiego Mirosława Augustyniaka, sekretarza powiatu wyszkowskiego Jerzego Ausfelda, przewodniczącego rady gminy Krzysztofa Rakowskiego, radnego powiatowego Tadeusza Kuchtę.
- Jubileusz pożycia małżeńskiego należy do uroczystości, w których uczestniczymy z wielkim wzruszeniem. Rocznica ślubu to szczególna okazja, by spojrzeć wstecz. Te wspólne lata to wzór i piękny przykład dla młodych pokoleń wstępujących w związki małżeńskie.
Jubilatom wójt życzył zdrowia, miłości i wzajemnego szacunku. Następnie udekorował małżonków z 50-letnim stażem Medalem za Długoletnie Pożycie Małżeńskie, nadanym przez Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Otrzymali je: 
 
    • Elżbieta i Stanisław Balcerkiewiczowie
    •  Irena i Witold Gąsiorowie
    •  Halina i Stefan Kozonowie
    •  Anna i Zenon Królowie
    •  Maria i Stanisław Krysiakowie
    •  Krystyna i Tadeusz Kucharscy
    •  Marianna i Kazimierz Kuklińscy
    •  Wanda i Józef Kwiatkowscy
    •  Elżbieta i Włodzimierz Puchalscy
    •  Regina i Jan Puławscy
    •  Janina i Kazimierz Rogulscy
    •  Zofia i Ryszard Ślubowscy. 
 
Diamentowa para – Cecylia i Jan Rakowscy (rodzice przewodniczącego rady) – otrzymała list gratulacyjny.
Par obchodzących złote gody było w sumie 22, diamentowe – 10, jednak nie wszyscy mogli przybyć na uroczystość. 
- Słowa, które wypowiedzieliście 50 czy 60 lat temu – „Ślubuję ci miłość, wierność i uczciwość małżeńską oraz że cię nie opuszczę aż do śmierci – stały się nie tylko słowami, które trzeba wypowiedzieć dla ważnego zawarcia związku małżeńskiego, ale one stały się treścią waszego życia – podkreślił proboszcz Parafii  św. Apostołów Piotra i Pawła w Pniewie ks. kan. Stanisław Mariański. 
 
Druga część uroczystości odbyła się w ośrodku Caritasu w Popowie-Letnisku. Prowadziła ja Elżbieta Kuchta, zastępca kierownika USC. Jubilaci i ich goście wchodzili do sali w rytm „Marsza Mendelsona”, którego zagrał Jakub Chmielewski, mieszkaniec gminy.  Młody artysta dał też krótki koncert utworów F. Chopina i J. S. Bacha.
Następnie na scenie pojawił się zespół „Kurpie Białe” z Rząśnika. Zachęcał do wspólnej zabawy i śpiewu. Skoczne oberki i polki sprawiały, że nogi same rwały się do tańca, na parkiecie pojawiły się pierwsze pary.    
Kredico 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
RZĄŚNIK: Złote i diamentowe gody (foto)

RZĄŚNIK: Złote i diamentowe gody (foto)

Najstarsze stażem pary małżeńskiego z gminy Rząśnik świętowały 11 października. W kościele w Rząśniku w ich intencji została odprawiona Msza św. Małżeństwa z 50-letnim stażem zostały wyróżnione przez Prezydenta RP Medalami „Za długoletnie pożycie małżeńskie”. Wszyscy jubilaci usłyszeli wiele ciepłych słów gratulacji, podziękowań i życzeń.  
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Wolontariusze i mieszkańcy spisali się na medal (foto)

DŁUGOSIODŁO: Wolontariusze i mieszkańcy spisali się na medal (foto)

Prawie 14 tys. zł udało się zebrać podczas 29. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Długosiodle. Nie zawiedli i darczyńcy, i wolonatriusze, którzy, mimo zimna, krążyli po ulicach miejscowości w całej gminie. Brawo!
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Przedszkolaki babciom i dziadkom (foto)

DŁUGOSIODŁO: Przedszkolaki babciom i dziadkom (foto)

Święto Babci i Dziadka to dzień niezwykły, nie tylko dla dzieci, ale przede wszystkim dla babć i dziadków. To dzień pełen uśmiechów, wzruszeń i radości. Jest to także doskonała okazja do kształtowania uczuć miłości, dobroci, szacunku i troskliwości. I właśnie na taką niezwykłą uroczystość 22 stycznia swoich kochanych dziadków zaprosiły dzieci z Przedszkola Samorządowego w Długosiodle.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Obrońcom Września 1939 (FOTO)

RZĄŚNIK: Obrońcom Września 1939 (FOTO)

Mieszkańcy gminy w niedzielę 12 września uczcili obrońców ojczyzny walczących we wrześniu 1939 r. Uroczystość odbyła się tradycyjnie w Nowym Lubielu. Na miejscowym cmentarzu złożono kwiaty i zapalono znicze pod pomnikiem „Ku czci bohaterom poległym o wolność i niepodległość ojczyzny” i na grobach żołnierzy, którzy zginęli we wrześniu 1939 r.
zobacz więcej