SOMIANKA: Brawo! Sołectwo Kręgi dwa razy drugie

Powiat

SOMIANKA: Brawo! Sołectwo Kręgi dwa razy drugie

11.09.2018
autor: Org.
IX Festiwal Aktywności Społecznej i Kulturalnej Sołectw pod honorowym patronatem Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi Jana Krzysztofa Ardanowskiego odbył się w sobotę 8 września 2018 r. na terenie zespołu pałacowo-parkowego PAN w Jabłonnie. Reprezentujące gminę Somianka sołectwo Kręgi zajęło dwa drugie miejsca. 
 
Siedem sołectw rywalizowało w trzech kategoriach: prezentacja stoiska, smaki, kuchnia regionalna oraz występ sceniczny. Gminę Somianka reprezentowało sołectwo Kręgi. Jego mieszkańcy wywalczyli dwa II miejsca w kategoriach: prezentacja stoiska oraz smaki, kuchnia regionalna. Częstowali zupą grochową, bigosem, pyzami, kluskami śląskimi, serami, różnorodnymi pierogami, kaszą jaglaną, smalcem, zsiadłym mlekiem, czerwonym barszczem, zimnymi nóżkami, swojskimi wędlinami oraz domowymi wypiekami (ciastami, bułeczkami i chlebem) oraz różnymi sokami, nalewkami i konfiturami. Przez cały czas stoisko było oblegane przez uczestników imprezy. Dodatkowym atutem, docenionym przez jury, była dekoracja stoiska, osoba, która szydełkowała i wystawa jej prac, oraz sam wygląd gospodyń stoiska. Miały oryginalne, własnoręcznie wykonane naszyjniki i bransoletki. Na pochwałę zasłużyły również dzieci, które zaprezentowały się w programie artystycznym. Promowały gminę i sołectwo, mimo lekkiej tremy, z uśmiechem na ustach. Ich występ został przygotowany po okiem Elżbiety Końskiej oraz Sławomira Szurawskiego, który przygrywał na akordeonie.
Organizatorami Festiwalu były Lokalna Grupa Działania „Partnerstwo Zalewu Zegrzyńskiego” i Gmina Jabłonna.
 
***
Wójt Gminy Somianka i mieszkańcy Sołectwa Kręgi składają serdeczne podziękowania tym, którzy wsparli sołectwo w festiwalu: Marii i Wiesławowi Bartosiakom, Bogumile i Markowi Rakowskim, Henryce i Andrzejowi Rucińskim – Zakłady Mięsne Somianka, Monice Grycz – sklep „Mandarynka” w Wyszkowie oraz wszystkim, którzy przyczynili się do zdobycia podwójnego II miejsca.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość