RZĄŚNIK: Wrócili z wakacji

Powiat

RZĄŚNIK: Wrócili z wakacji

21.07.2016
autor: Sylwia Bardyszewska
Z letniego wypoczynku wróciło 15 dzieci przebywających na koloniach organizowanych przez Caritas w Mikoszewie nad morzem oraz 4 uczestników projektu „Pogodne Lato”, skierowanych na obóz w Gorzewie przez PCPR. 
Jak informują organizatorzy, podczas wszystkich turnusów „Pogodnego Lata” został przeprowadzony program profilaktyczno-terapeutyczny, który promuje zdrowy styl życia i porusza problematykę uzależnień. Uczestnicy obozów dowiedzieli się, jak sobie radzić w swoim środowisku społecznym, wyrażać własne emocji i być wytrwałym w pokonywaniu trudności. Uczyli się też asertywności oraz aktywnych i ciekawych form spędzania czasu wolnego – także w ciągu roku szkolnego.  Nie zabrakło nauki pływania i lekcji zasad bezpieczeństwa na drodze.

Dwa wolne miejsca
Jak dowiedzieliśmy się w OPS, są jeszcze dwa miejsca na obóz w Białym Dunajcu w ostatnich dwóch tygodniach sierpnia dla dzieci rolników ubezpieczonych w KRUS, które nie ukończyły 16. roku życia. Opłata wynosi 400 zł (+ koszty transportu do uzgodnienia. Osoby zainteresowane mogą się kontaktować z GOPS w Rząśniku (ul. Jesionowa 3,pokój nr 8 lub 3b, tel. 29 592-92-78, 592-92-73).
Husqvarna 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość