RZĄŚNIK: Więcej lub mniej

Powiat

RZĄŚNIK: Więcej lub mniej

27.10.2017
autor: Elżbieta Borzymek
Radni na wrześniowej sesji podjęli kilka decyzji związanych z finansami gminy. Na niektóre inwestycje trzeba było zwiększyć środki, inne okazały się tańsze.
Na zainstalowanie monitoringu i systemu alarmowego w nowo wybudowanej części łącznika  w szkole w Porządziu i hali sportowej radni przeznaczyli 12 tys. zł. Na wymianę pieca w tej szkole zaplanowane w budżecie środki (25 tys. zł) okazały się wystarczające, ale dodatkowe  (8 tys. zł ) trzeba było przeznaczyć  na wymianę wkładu kominowego. 
Wykonanie sieci wodociągowej w ul. Kopernika w Rząśniku wymagało zwiększenia środków z 25 tys. do 31 tys. zł, a sieci kanalizacyjnej – z 38 do 48 tys. zł, bo taka była najniższa oferta przetargowa.  
Natomiast zostały zmniejszone nakłady na następujące inwestycje: budowa wjazdów na ul. Jesionowej w Rząśniku – z 30 tys. do 27.790 zł, wymiana poszycia dachowego w byłej szkole w Nowych Wielątkach – z 70 tys. do 65.839 zł, przebudowa schodów przed urzędem gminy –  ze 110 tys. do 55 tys. zł . 
Zmiany w wydatkach bieżących dotyczą głównie oświaty. To zwiększenie środków na zakładowy fundusz świadczeń socjalnych w szkołach podstawowych, gdyż od 1 września przybyło tam nauczycieli, a ubyło w gimnazjum. Podobnie w urzędzie gminy wzrósł ten fundusz, choć nie przybyło etatowych pracowników, ale zostali zatrudnieni stażyści. Kwoty zaplanowane na diety radnych też okazały się niewystarczające, ponieważ diety są liczone od minimalnego wynagrodzenia, które wzrosło.
SPECTRUM kopia
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Wsparcie dla gmin na ochronę powietrza

Wsparcie dla gmin na ochronę powietrza

Prawie 609 tys. zł na ochronę powietrza otrzymają gminy powiatu wyszkowskiego z budżetu samorządu wojewódzkiego. Dzięki dofinansowaniu, gminy wiejskie przeprowadzą inwentaryzację źródeł ciepła, a gmina Wyszków opracuje bazę danych indywidualnych źródeł ciepła. Podpisanie umów z samorządowcami powiatu odbyło się 17 lipca w Urzędzie Gminy w Rząśniku.
zobacz więcej
SOMIANKA: Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Popowie Kościelnym (FOTO)

SOMIANKA: Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w Popowie Kościelnym (FOTO)

- Cieszę się, że po raz kolejny mogę być w waszym sanktuarium – powiedział arcybiskup Salvatore Pennacchio, nuncjusza apostolski w Polsce. Abp Pennacchio przewodniczył uroczystościom Bożego Ciała w sanktuarium Matki Nadziei w Popowie Kościelnym, podczas których wprowadzono relikwie błogosławionego Carlo Acutisa (1991-2006).
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Budżet według możliwości

BRAŃSZCZYK: Budżet według możliwości

Większością głosów radni uchwalili budżet na 2017 r. Na inwestycje zaplanowali 3,7 mln zł. – Chciałbym prosić o pomoc w realizacji tego budżetu, żeby sobie wzajemnie nie przeszkadzać – zaapelował wójt Mieczysław Pękul. – Zgoda buduje, niezgoda rujnuje.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Choinkę ubrali uczniowie z Lubiela (foto)

RZĄŚNIK: Choinkę ubrali uczniowie z Lubiela (foto)

Ubieranie choinki w Urzędzie Gminy w Rząśniku przez szkoły stało się już miłym zwyczajem. W tym roku na holu pojawili się uczniowie i nauczyciele Szkoły Podstawowej imienia Ks. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Starym Lubielu. 
zobacz więcej