RZĄŚNIK: Trwają zbiórki dla poszkodowanych w pożarze

Powiat

RZĄŚNIK: Trwają zbiórki dla poszkodowanych w pożarze

04.10.2022
autor: Sylwia Bardyszewska
Przypominamy o zbiórkach dla rodzin poszkodowanych w pożarze bloku w Rząśniku. Prowadzone są na portalach pomocowych i przez Caritas Diecezji Łomżyńskiej.
 
Pożar miał miejsce 19 września. W bloku znajduje się osiem mieszkań, zamieszkuje go ponad 20 osób. Na szczęście, nie ma zagrożenia konstrukcyjnego ani w mieszkaniach, ani na klatkach schodowych. Mieszkania i klatka schodowa wymagają jednak remontu. W najgorszym stanie znajdują się dwa lokale na parterze. 
Część rodzin zdecydowała się skorzystać z tymczasowych lokali należących do gminy, schronienie znaleźli w wyremontowanych budynkach po przedszkolu i po posterunku policji. Pogorzelcy otrzymali też z Ośrodka Pomocy Społecznej zasiłki celowe.
Zbiórkę pieniędzy w ostatnią niedzielę zorganizowała parafia w Rząśniku. Parafia i gmina informują również, że datki można wpłacać na konto Caritas Diecezji Łomżyńskiej: BS Łomża 25 8757 0001 0001 6766 2000 0010 z dopiskiem „Blok w Rząśniku”.
Zbiórki uruchamiane są też w Internecie. Na stronie zrzutka.pl (pod hasłem: „Remont mieszkania po pożarze”) zbiórkę prowadzą wnuki pani Wiesławy i pana Zdzisława: Chcielibyśmy pomóc dziadkom w remoncie mieszkania i szybkim powrocie do domu. Zdajemy sobie sprawę, że czasy w jakich żyjemy, są ciężkie, a materiały budowlane drogie. Dlatego też całą rodzinę i znajomych, a także wszystkich o dobrym sercu prosimy o pomoc i wpłatę nawet minimalnej kwoty. Z góry dziękujemy za okazane serce i pomoc.
 
Z kolei na stronie szczytny-cel.pl zbiórkę pod hasłem „Pożar mieszkania w Rząśniku” prowadzą pani Teresa z wnukiem Jackiem: Ogień zniszczył całkowicie nasze mieszkanie i strawił całe jego wyposażenie. Nie pozostało nam dosłownie nic… Po naszym obecnym życiu pozostały tylko zgliszcza. Teraz naszym celem jest jak najszybszy remont mieszkania, co będzie bardzo kosztowne. Niestety, ja jestem straszą kobietą z niewielką emeryturą, dlatego zdecydowałam się utworzyć zbiórkę z wiarą, że znajdą się osoby, które zechcą nam pomóc. Będziemy ogromnie wdzięczni za każdą wpłatę, która przybliży nas do celu. Kiedy człowiek traci wszystko w kilka chwil życie wywraca się do góry nogami, ale chcemy być silni i wiemy, że nie możemy się poddać. Już teraz za wszystko dziękujemy!
Husqvarna 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość