RZĄŚNIK powita lato puszczaniem wianków i cyrkową biesiadą

Powiat

RZĄŚNIK powita lato puszczaniem wianków i cyrkową biesiadą

21.06.2022
autor: fot. freepik.com
Na piknik rodzinny w sobotę 25 czerwca zaprasza gmina Rząśnik. Impreza odbędzie się nad Narwią, za plebanią w Nowym Lubielu.
 
Rozpocznie się o godz. 17. Na godz. 18 planowana jest parada łodzi, na którą organizatorzy zapraszają posiadaczy jednostek pływających.
W programie wydarzenia: zabawy i konkursy rodzinne z nagrodami, pokazy cyrkowe (mim, żongler, szczudlarz), puszczanie wianków. Będą też oczywiście stoiska gastronomiczne i handlowe, ognisko, tańce, wspólna biesiada. Organizatorzy zachęcają, by zabrać ze sobą koce. 
Na scenie wystąpią: Trio Retro Band, Esox - zespół reprezentujący Stowarzyszenie Nasza Narew oraz zespół cyrkowy Mimello.
Wspólna zabawa potrwa do godz. 23.
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
SOMIANKA: Jubileusze małżeńskie

SOMIANKA: Jubileusze małżeńskie

Uroczystości  z okazji 60-, 50- i 25-lecia zawarcia związku małżeńskiego odbyły się w niedzielę 17 września w Ośrodku Charytatywno-Szkoleniowym Caritas im. bł. abp. A. J. Nowowiejskiego w Popowie-Letnisku. Podczas Mszy św. jubilaci odnowili przyrzeczenia małżeńskie, otrzymali pamiątkowe krzyże oraz błogosławieństwo abp. Salvatore Pennacchio, nuncjusza apostolskiego w Polsce.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: To jest nie do opanowania

BRAŃSZCZYK: To jest nie do opanowania

Gościem posiedzenia połączonych komisji rady gminy, 20 kwietnia, był komendant powiatowy policji insp. Michał Toporkiewicz. Przedstawił informację na temat stanu bezpieczeństwa na drogach gminnych. Przypomniał, że w 2017 r. liczba wypadków i kolizji była niepokojąca. W 2018 r. jest jeszcze gorzej, co w dużej mierze związane jest z przebudową drogi krajowej S8. 
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Śladami Norwida

BRAŃSZCZYK: Śladami Norwida

Gminna Biblioteka w Brańszczyku w roku 200. urodzin Cypriana Norwida organizuje w niedzielę 18 lipca wycieczkę do dworku w Głuchach, gdzie poeta się urodził i do pałacu w Dębinkach, z którym wiąże się jego dzieciństwo.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Młodzi piłkarze robią postępy

RZĄŚNIK: Młodzi piłkarze robią postępy

W 2015 r. gmina przekazała 80 tys. zł dla WKS „na upowszechnianie kultury fizycznej i sportu”, w ramach Programu współpracy z organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami prowadzącymi działalność pożytku publicznego. W sumie w WKS trenowało ok. 100 zawodników i zawodniczek. Ich liczba znacznie wzrosła w porównaniu do lat ubiegłych, szczególnie w grupach młodzieżowych.
zobacz więcej