RZĄŚNIK: Ponad 7 milionów na drogi z Polskiego Ładu

Powiat

RZĄŚNIK: Ponad 7 milionów na drogi z Polskiego Ładu

26.10.2021
autor: Opr. EB
Wójt Paweł Kołodziejski odebrał wstępną promesę na dofinansowanie w wysokość 7,6 mln zł z rządowego programu „Polski Ład”. Środki będą przeznaczone na drogi.
 
Spotkanie w sprawie rządowego programu „Polski Ład” odbyło się 25 października 2021 r. w sali Maneż pułtuskiego Domu Polonii. Poseł Henryk Kowalczyk (od dziś, 26 października, minister rolnictwa i rozwoju wsi) oraz senator Robert Mamątow wręczyli reprezentantom samorządów wstępne promesy na dofinansowania. Pieniądze z programu otrzymały gminy z powiatów: wyszkowskiego, makowskiego oraz pułtuskiego.
Gmina Rząśnik otrzyma 7 mln 600 tys. zł na przebudowę dróg na terenie gminy.
– Cieszymy się, że dostaliśmy dużo – mówi wójt Paweł Kołodziejski – ale potrzeby są nadal ogromne.
Na razie jeszcze dokładnie nie wiadomo, które drogi będą robione z tego dofinansowania. Mają być wykonywane w systemie „zaprojektuj i wybuduj”, więc nie do razu, w ciągu co najmniej 2-3 lat. Gdy zapadną ustalenia, co do konkretnych dróg, poinformujemy. 
Nina Wiśniewska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
SOMIANKA: Bezpłatna pomoc żywnościowa

SOMIANKA: Bezpłatna pomoc żywnościowa

W ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 będzie udzielana pomoc osobom /rodzinom najbardziej potrzebującym w postaci artykułów spożywczych, przekazywanych bezpłatnie.
zobacz więcej
ZABRODZIE: PSZOK czynny w środy i soboty

ZABRODZIE: PSZOK czynny w środy i soboty

Radni na sesji 30 sierpnia zdecydowali, że Punkt Selektywnej Zbiórki Odpadów (PSZOK) w Zabrodziu będzie świadczyć swoje usługi w środy i soboty. Dotychczas czynny był od wtorku do soboty.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Chcieliśmy oddać hołd temu wybitnemu Polakowi

ZABRODZIE: Chcieliśmy oddać hołd temu wybitnemu Polakowi

Publiczne Gimnazjum im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Zabrodziu 9 grudnia obchodziło święto szkoły.  Szczególna, ponieważ dokładnie 15 lat temu przyjęło imię Prymasa Tysiąclecia. Tak jak wtedy, w obecności uczniów, absolwentów, nauczycieli, rodziców i gości, ks. bp Kazimierz Romaniuk, w pięknie udekorowanej sali gimnastycznej, odprawił Mszę św. Podczas niej modlono się o beatyfikację patrona, błogosławieństwo dla uczniów, nauczycieli i rodziców oraz biskupa z okazji 65-lecia jego święceń kapłańskich. Były kwiaty, życzenia i pieśń ,,Życzymy, życzymy” w wykonaniu chóru i wszystkich obecnych.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Gmina będzie czipowała psy

DŁUGOSIODŁO: Gmina będzie czipowała psy

Gmina zaostrza walkę z bezdomnością zwierząt i brakiem odpowiedzialności właścicieli. Ma temu służyć czipowanie psów, które samorząd będzie przeprowadzał sukcesywnie w poszczególnych miejscowościach.
zobacz więcej