RZĄŚNIK: Ponad 28 tys. zł dofinansowania z programu „Aktywna Tablica”

Powiat

RZĄŚNIK: Ponad 28 tys. zł dofinansowania z programu „Aktywna Tablica”

22.11.2021
autor: Opr. EB
Gminie zostało przyznane dofinansowanie w ramach rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych na lata 2020-2024 „Aktywna Tablica”. 
 
Środki są przeznaczone dla dwóch placówek:
- Szkoły Podstawowej im. ks. Jana Trzaskomy w Porządziu
- Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Bielinie.
Łączna kwota dofinansowania dla obu szkół wyniosła 28.767 zł (80% kosztów), 20% dokłada gmina, czyli 7.192 zł; w sumie to kwota 35.959 zł. 
W obecnej edycji programu rozszerzono na kolejne lata:
    • możliwość zakupu laptopów wraz ze sprzętem umożliwiającym przetwarzanie wizerunku i głosu w czasie rzeczywistym za pośrednictwem transmisji audiowizualnej
oraz wprowadzono nowy rodzaj sprzętu i pomocy dydaktycznych:
    • zestaw dla nauczyciela do prowadzenia zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość. W ramach zestawu będzie można zakupić: laptop, dodatkową kamerę internetową, dodatkowe słuchawki i dodatkowy mikrofon, statyw, tablet graficzny lub innego rodzaju tablet służący w szczególności do rysowania elementów graficznych na komputerze lub monitorze.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
RZĄŚNIK: Pierwsza w powiecie korespondencyjna sesja

RZĄŚNIK: Pierwsza w powiecie korespondencyjna sesja

Korzystając ze specustawy związanej ze stanem epidemii w Polsce, 8 kwietnia została zwołana nadzwyczajna sesja rady gminy, która  przejdzie do historii jako pierwsza w powiecie sesja korespondencyjna. – Sprawnie poszło – ocenił przewodniczący rady Grzegorz Gołębiewski, który dotarł do każdego z radnych (zachowując obowiązujące środki bezpieczeństwa), by uzyskać ich podpisy pod każdą z uchwał. – Frekwencja była 100-procentowa. Wszyscy oddali głosy.
zobacz więcej
SOMIANKA: W Somiance oddali 5 litrów krwi

SOMIANKA: W Somiance oddali 5 litrów krwi

Twoja kropla moje życie – to kolejna pod takim hasłem akcja krwiodawstwa, organizowana przez Porębską Kropelkę Legionu – Oddział Klubu HDK Legion. Odbyła się 22 listopada w Somiance. I tym razem krwiodawcy się nie zawiedli – 13 osób, dwie z nich po raz pierwszy, oddało ponad 5 litrów krwi!
zobacz więcej
SOMIANKA: Konkurs na dyrektora szkoły w Somiance

SOMIANKA: Konkurs na dyrektora szkoły w Somiance

Wójt zarządzeniem 27 sierpnia ogłosił konkurs na stanowisko Dyrektora Szkoły Podstawowej w Somiance. Konkurs przeprowadzi komisja powołana przez wójta. Oferty kandydaci mogą składać do 11 września. Do czasu rozstrzygnięcia konkursu p.o. dyrektor jest Jolanta Wykowska, która była dyrektorem przedszkola „Słoneczko” w Somiance.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Jakie inwestycje

DŁUGOSIODŁO: Jakie inwestycje

Na ostatniej wrześniowej sesji pojawił się temat planowanych inwestycji, tych mniej i bardziej prawdopodobnych, w bliższej i dalszej perspektywie. To m.in. place zabaw, boisko, świetlice wiejskie. 
zobacz więcej