RZĄŚNIK: Nowy samochód dla OSP Rząśnik (foto)

Powiat

RZĄŚNIK: Nowy samochód dla OSP Rząśnik (foto)

08.11.2019
autor: Sławomir Pierzynowski
6 listopada strażacy ochotnicy z jednostki OSP w Rząśniku odebrali nowy samochód ratowniczo-gaśniczy. Dzięki temu zarówno społeczność gminy, jak i strażacy, niosący pomoc na nowym sprzęcie, będą mogli czuć się bezpieczniej. 
 
Strażakom gratulujemy i składamy serdeczne podziękowania za codzienną służbę i gotowość do niesienia pomocy w każdej trudnej sytuacji w imię starej strażackiej zasady: ,,Bogu na chwałę, ludziom na ratunek”. Życzymy im jak najmniej wyjazdów do akcji ratowniczo-gaśniczych, a najlepiej tylko na parady i miłe uroczystości, promujące gminę i bezpieczeństwo przeciwpożarowe.
Zakup nowego samochodu mógł dojść do skutku dzięki zaangażowaniu strażaków, pracowników Urzędu Gminy i współpracy z instytucjami różnego szczebla w pozyskaniu środków z następujących źródeł:  WFOŚiGW – 77.000 zł;  NFOŚiGW – 113.000 zł (razem 190.000 zł w ramach ,,Ogólnopolskiego programu finansowania służb ratowniczych”), Gmina Rząśnik – 399.400 zł,  Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego – 100.000 zł, Krajowy System Ratowniczo-Gaśniczy – 250.000 zł, Komendant Główny Państwowej Straży Pożarnej – 20.000 zł. Pełny koszt zakupu samochodu  – 959.400 zł.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
DŁUGOSIODŁO: Rocznica akcji Burza i mordu w Lipniaku-Majoracie (FOTO)

DŁUGOSIODŁO: Rocznica akcji Burza i mordu w Lipniaku-Majoracie (FOTO)

Akcja „Burza”, przeprowadzona przez Polskie Państwo Podziemne i konspiracyjne siły zbrojne, to jedna z najdramatyczniejszych kart naszej historii. Była świadectwem, że Polska żyje i zbrojnie upomina się o swoje suwerenne prawa. To był symbol polskiej wolności. Jeden z ważnych rozdziałów tych heroicznych wydarzeń miał miejsce w okolicach nadleśnictwa w Pecynce, ważnego ośrodka konspiracyjnego Puszczy Białej. W pobliskim Lipniaku-Majoracie miał miejsce mord dokonany na kilkuset osobach.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Kultywują regionalne dziedzictwo (FOTO)

ZABRODZIE: Kultywują regionalne dziedzictwo (FOTO)

Warsztaty ceramiczne/garncarskie i rzeźbiarskie, zwiedzanie zabytkowego młyna, wycieczka do „Samarii” (pałacyk w Niegowie, w którym mieści się klasztor Zgromadzenia Sióstr Benedyktynek Samarytanek Krzyża Chrystusowego), konkurs na domową pizzę, kino plenerowe, zabawy i konkursy dla dzieci – to atrakcje przygotowane przez stowarzyszenie Bractwo Zabrodzkie w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Gminno-parafialne dożynki (FOTO)

BRAŃSZCZYK: Gminno-parafialne dożynki (FOTO)

Bardzo dużą frekwencją cieszyły się niedzielne (3 września) Gminno-Parafialne Dożynki w Brańszczyku. Serca publiczności podbił fantastyczny Zespół Tańca Ludowego Perła z Niemeczyna na Litwie. Tłumy zgromadziły się przed sceną podczas koncertu gwiazdy dożynek – Skolima.
zobacz więcej
ZABRODZIE: Zaproszenie na Europejskie Dni Dziedzictwa

ZABRODZIE: Zaproszenie na Europejskie Dni Dziedzictwa

Na Europejskie Dni Dziedzictwa zaprasza stowarzyszenie Bractwo Zabrodzkie: w sobotę 9 września do Niegowa, w niedzielę 10 września do Dębinek. EDD to wspólna inicjatywa Rady Europy i Unii Europejskiej, mająca na celu promowanie zabytków.
zobacz więcej