RZĄŚNIK: Nabór zakończony

Powiat

RZĄŚNIK: Nabór zakończony

07.04.2021
autor: Elżbieta Borzymek
Przyjmowanie wniosków mieszkańców o dofinansowanie kosztów inwestycji z zakresu ochrony środowiska zostało zakończone w dniu ogłoszenia naboru, 1 kwietnia, z powodu wyczerpania środków zaplanowanych na ten cel w budżecie gminy. Wnioski złożone od 2 kwietnia nie podlegają już rozpatrzeniu. Gmina szacuje, że spośród 62 przyjętych 1 kwietnia wniosków pozytywnie rozpatrzy ok. 44. Największe zainteresowanie było fotowoltaiką. 
 
- Tyle osób było zainteresowanych, że kolejka ustawiała się już od 6.30 – usłyszeliśmy w urzędzie gminy. Mieszkańcy mogli otrzymać dofinansowanie w wys. 5.000 zł na kolektory słoneczne lub fotowoltaikę) lub 3.000 zł – na zmianę źródła ogrzewania (z węglowego na gazowe, olejowe, paliwo stałe lub elektryczne). 
Nabór wniosków miał trwać do 1 czerwca lub do czasu wyczerpania zaplanowanych na ten cel środków – 200 tys. zł, a zakończył się już pierwszego dnia. 
- Jedynym kryterium jest kolejność zgłoszeń – tłumaczy tak duże zainteresowanie Tomasz Krakowiecki, kierownik Zakładu Gospodarki Komunalnej. – W zeszłym roku wnioski (także na przydomowe oczyszczalnie, ale zainteresowanie było małe, więc w tym roku z nich zrezygnowano) przyjmowaliśmy przez miesiąc – przypomniał. – W tym roku zupełnie inaczej to wyglądało. Przez 4 godziny limit został wyczerpany, ale wnioski przyjmowaliśmy do końca dnia. Zrobimy listy rezerwowe, bo niektórzy, z doświadczenia wiemy, rezygnują.
Przyjęte wnioski będą rozpatrywane w kolejności wpływu. – I tak przekroczyły limit środków w budżecie – mówi Tomasz Krakowiecki, kierownik Zakładu Gospodarki Komunalnej. – Będziemy się starali zrobić oceny szybko, żeby mieszkańcy mogli podpisać umowy z gminą i przystąpić do inwestycji. Szacujemy, że pozytywnie rozpatrzymy ok. 44 wnioski.
Gmina nie dofinansowuje inwestycji już zakończonych.
NINA - kopia
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
BRAŃSZCZYK: Jubileusz złotych godów w gminie Brańszczyk (FOTO)

BRAŃSZCZYK: Jubileusz złotych godów w gminie Brańszczyk (FOTO)

Uroczyste gminne obchody 50-lecia małżeństwa zostały zorganizowane w sobotę 6 listopada.
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Wójt informuje

BRAŃSZCZYK: Wójt informuje

W kwietniu była rozdawana mieszkańcom 2-stronicowa ulotka formatu A4 „Informacja Wójta Gminy Brańszczyk”. Dowiadujemy się z niej m.in., w jakich godzinach czynne są urząd gminy i USC, kiedy wójt przyjmuje interesantów, a kiedy w sprawie skarg i wniosków. Znajdujemy też odpowiedź na intrygujące pytanie: Gdzie jest wójt? 
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Rodzinny relaks w skansenie (foto)

BRAŃSZCZYK: Rodzinny relaks w skansenie (foto)

Strzałem w dziesiątkę był festyn sportowo-rekreacyjny, który odbył się w niedzielę 6 czerwca w Skansenie im. M. Żywirskiej w Brańszczyku. Rodziny z dziećmi licznie skorzystały z zaproszenia, z prawdziwą przyjemnością po miesiącach locdownu  relaksując się na świeżym powietrzu, odpoczywając na leżakach, rozmawiając ze znajomymi i uczestnicząc w przygotowanych atrakcjach. Pomysłowe konkurencje sportowe zaproponowało stowarzyszenie Bocian Kris.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Uroczystość w 159. rocznicę wybuchu powstania styczniowego (FOTO)

DŁUGOSIODŁO: Uroczystość w 159. rocznicę wybuchu powstania styczniowego (FOTO)

W zimową, ale piękną, słoneczną sobotę zainteresowani historią zebrali się na terenie uroczyska Bykowce, by uczcić 159. rocznicę wybuchu powstania styczniowego. - Cieszmy się, że przynajmniej w ten sposób możemy oddać cześć tym, którzy poszli w bój bez broni, jak głosi pieśń, ale poszli w pełnym przekonaniu, że tak trzeba - podkreślił prof. dr hab. Adam Dobroński.
zobacz więcej