RZĄŚNIK: Nabór zakończony

Powiat

RZĄŚNIK: Nabór zakończony

07.04.2021
autor: Elżbieta Borzymek
Przyjmowanie wniosków mieszkańców o dofinansowanie kosztów inwestycji z zakresu ochrony środowiska zostało zakończone w dniu ogłoszenia naboru, 1 kwietnia, z powodu wyczerpania środków zaplanowanych na ten cel w budżecie gminy. Wnioski złożone od 2 kwietnia nie podlegają już rozpatrzeniu. Gmina szacuje, że spośród 62 przyjętych 1 kwietnia wniosków pozytywnie rozpatrzy ok. 44. Największe zainteresowanie było fotowoltaiką. 
 
- Tyle osób było zainteresowanych, że kolejka ustawiała się już od 6.30 – usłyszeliśmy w urzędzie gminy. Mieszkańcy mogli otrzymać dofinansowanie w wys. 5.000 zł na kolektory słoneczne lub fotowoltaikę) lub 3.000 zł – na zmianę źródła ogrzewania (z węglowego na gazowe, olejowe, paliwo stałe lub elektryczne). 
Nabór wniosków miał trwać do 1 czerwca lub do czasu wyczerpania zaplanowanych na ten cel środków – 200 tys. zł, a zakończył się już pierwszego dnia. 
- Jedynym kryterium jest kolejność zgłoszeń – tłumaczy tak duże zainteresowanie Tomasz Krakowiecki, kierownik Zakładu Gospodarki Komunalnej. – W zeszłym roku wnioski (także na przydomowe oczyszczalnie, ale zainteresowanie było małe, więc w tym roku z nich zrezygnowano) przyjmowaliśmy przez miesiąc – przypomniał. – W tym roku zupełnie inaczej to wyglądało. Przez 4 godziny limit został wyczerpany, ale wnioski przyjmowaliśmy do końca dnia. Zrobimy listy rezerwowe, bo niektórzy, z doświadczenia wiemy, rezygnują.
Przyjęte wnioski będą rozpatrywane w kolejności wpływu. – I tak przekroczyły limit środków w budżecie – mówi Tomasz Krakowiecki, kierownik Zakładu Gospodarki Komunalnej. – Będziemy się starali zrobić oceny szybko, żeby mieszkańcy mogli podpisać umowy z gminą i przystąpić do inwestycji. Szacujemy, że pozytywnie rozpatrzymy ok. 44 wnioski.
Gmina nie dofinansowuje inwestycji już zakończonych.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość