RZĄŚNIK: Legia MTB Maraton w Rząśniku

Powiat

20.07.2020
autor: opr. EB, fot. Antek Bajer
IV edycja na terenie gminny zawodów kolarskich z cyklu Legia MTB Maraton odbyła w niedzielę 12 lipca. Rywalizowali panie i panowie, dorośli i dzieci. Liczną i silną reprezentację wystawił  Klub Kolarski Catena Wyszków.

- Pogoda dopisała, na trasie trochę wilgoci, dało to w sumie siłową jazdę – napisał jeden z uczestników.
Na starcie dystansu GIGA stanęli tylko panowie – 26 zawodników (3 nie dojechało do mety).
Najszybsi okazali się kolarze Cateny Wyszków – I miejsce zajął Kamil Kuszmider, III – Adrian Kuczyński. Kolejne miejsca wyszkowian: 5. Łukasz Góralewski, 7. Wojtek Góralewski, 18. Robert Korytkowski.
Najliczniej obsadzony był dystans MEGA, rywalizowało 55 kolarzy (4 nie ukończyło wyścigu) i 11 zawodniczek (wszystkie dotarły do mety).
Kategorię panów wygrał Paweł Trzciński z Cateny Wyszków. Kolejne miejsca wyszkowian: 6. Adam Wojtkowski, 14. Łukasz Mróz, 17. Paweł Abramczyk, 19. Przemysław Sarnacki, 20. Robert Parys, 22. Marek Stempień, 28. Damian Wasiak, 36. Piotr Knap.
Na  dystansie MINI wystartowało 10 zawodniczek i 33 zawodników.
Dystans MIKRO (najmłodsi) pokonali: 1. Kaja Chojnacka, 2. Maja Jankowska oraz 1. Jan Szkudlarski, 2. Bruno Kwiatkowski i 3. Bartosz Świerkot.