Powiat

1 / 3

RZĄŚNIK: Jasełka wprowadziły święta (foto)

25.12.2016
autor: Bożena Kokoszka
Boże Narodzenie to czas przepełniony rodzinnym ciepłem, radością i miłością. Dla Polaków wielowiekowa tradycja oraz pielęgnowanie obrzędów są bardzo istotne, to nierozerwalna część naszej kultury, z którą silnie związani jesteśmy od najmłodszych lat. 21 grudnia uczniowie w szkole w Porządziu wystawili jasełka.
Świąteczną atmosferę w szkole wprowadzili uczniowie, którzy  pod kierunkiem  pań : Marzeny Zwolińskiej, Renaty Kaczmarczyk, Barbary Włodarczyk i Honoraty Piątek, wystawili jasełka. Przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów, trzech króli, przybywających złożyć pokłon Jezusowi narodzonemu w ubogiej stajence. Uroku inscenizacji dodały piękna scenografia, stroje oraz kolędy i pastorałki. Świąteczna radość udzieliła się publiczności.  
Praca dzieci i nauczycieli opłaciła się, gdyż przedstawienie wywarło duże wrażenie na widzach. 
Po występie dyrektor szkoły Grażyna Prus podziękowała za piękne jasełka uczniom i przygotowującym ich nauczycielom. Życzyła wszystkim pogodnych, zdrowych, wesołych, świąt Bożego Narodzenia. Po czym społeczność szkolna podzieliła się opłatkiem, składając sobie życzenia.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość