RZĄŚNIK: A to zima właśnie

Powiat

RZĄŚNIK: A to zima właśnie

17.02.2021
autor: Elżbieta Borzymek
- pod takim tytułem konkurs fotograficzny organizują wójt i gminna Biblioteka Publiczna. Do udziału zapraszają dzieci i młodzież. Samodzielnie wykonane zdjęcia należy przesłać mejlem na adres: gbp@rzasnik.pl. Najlepsze prace będą pokazane na wystawie pokonkursowej online.
 
Niepełnoletni mieszkańcy gminy do konkursu „... a to zima właśnie” mogą przystąpić tylko za zgodą swoich opiekunów prawnych. Prace uczestników będą oceniane w 2 kategoriach wiekowych: 7-12 lat i 13-18 lat. Należy je wykonać w technice fotografii cyfrowej. Jak napisano w regulaminie (dostępny na stronie internetowej gminy): „Prace winny dotyczyć fotograficznej interpretacji szeroko pojętego tematu zimy. Mogą to być detale, pejzaże, zjawiska przyrodnicze, fotografia makro, architektura itp.”.
W poszukiwaniu niecodziennych zimowych pejzaży, czy architektury wybierzmy się na spacer z rodziną lub spójrzmy za okno” – zachęcają organizatorzy. – „Tematem fotografii mogą być różnorakie „fragmenty” naszego otoczenia, w taki, czy inny sposób związane z zimą. Inspiracji warto także poszukać wśród niecodziennych ,,tropów” tej mroźnej i malowniczej pory roku”.
Celem konkursu jest:
- rozbudzenie wśród dzieci potrzeby kontaktu z fotografią, naturą i sztuką, 
- pobudzenie ekspresji twórczej oraz obcowania z przyrodą i kulturą,
- zwrócenie uwagi na piękno lokalnego pejzażu i walorów estetycznych najbliższego otoczenia,
- spędzenie czasu na powietrzu (po za domem).
Samodzielnie wykonane zdjęcia powinny być przesłane mejlem na adres: gbp@rzasnik.pl, w minimalnym wymiarze – 2480x3508 pixeli, maksymalnym – 10 MB, w formacie jpg lub pdf.
Informacji udziela Sławomir Pierzynowski – te. 505-571-145.
Oceny prac dokona specjalnie powołana komisja, biorąc pod uwagę: oryginalność podejście do tematu, kreatywność i ekspresję, pomysłowość, technikę wykonania zdjęcia, temat, ,,zapisanie niepowtarzalnej chwili”. Przewidziano w każdej kategorii wiekowej nagrody dla trzech pierwszych miejsc, a także wyróżnienia i nagrody specjalne. 
Zakwalifikowane przez jury fotografie zostaną pokazane na wystawie pokonkursowej online na stronie internetowej gminy.
Rozstrzygniecie konkursu i wręczenie nagród zwycięzcom – po 20 marca.
ASF - 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Wsparcie dla gmin na ochronę powietrza

Wsparcie dla gmin na ochronę powietrza

Prawie 609 tys. zł na ochronę powietrza otrzymają gminy powiatu wyszkowskiego z budżetu samorządu wojewódzkiego. Dzięki dofinansowaniu, gminy wiejskie przeprowadzą inwentaryzację źródeł ciepła, a gmina Wyszków opracuje bazę danych indywidualnych źródeł ciepła. Podpisanie umów z samorządowcami powiatu odbyło się 17 lipca w Urzędzie Gminy w Rząśniku.
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Dziesięć lat z patronem

RZĄŚNIK: Dziesięć lat z patronem

Społeczność Publicznej Szkoły Podstawowej w Porządziu 17 czerwca świętowała 10. rocznicę nadania szkole imienia ks. Jana Trzaskomy. Był to dzień wyjątkowy nie tylko dla uczniów i nauczycieli, ale także dla mieszkańców wsi. 
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Mistrzowie ortografii i matematyki

RZĄŚNIK: Mistrzowie ortografii i matematyki

Już po raz kolejny uczniowie klas II i III szkół podstawowych z gminy Rząśnik zmierzyli się w Gminnych Konkursach Matematycznych i Ortograficznym, pod patronatem wójta Pawła Kołodziejskiego. Zmagania wiedzowe odbyły się w Zespole Szkół Publicznych w Rząśniku. 
zobacz więcej
ZABRODZIE: Składamy wniosek z największym smutkiem (foto)

ZABRODZIE: Składamy wniosek z największym smutkiem (foto)

Nie maleją protesty mieszkańców w sprawie zgody na wydobywanie piasku z wału wydmowego w Anastazewie. Społeczny Komitet Mieszkańców i Działkowiczów „Zdrowy klimat” z Mostówki oraz Oddział Wyszkowski Ligi Ochrony Przyrody (siedziba w Choszczowem) 25 lipca wystąpiły do Starosty Powiatu Wyszkowskiego oraz do Wójta Gminy Zabrodzie o stwierdzenie nieważności ich decyzji dotyczącej wydobywania piasku ze złoża ANASTAZEW.
zobacz więcej