DŁUGOSIODŁO: Stadion nie tylko z nazwy

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Stadion nie tylko z nazwy

10.11.2016
autor: Ewa Elward
Trwają przygotowania do budowy stadionu w Długosiodle. Trawiasty plac, nazywany stadionem leśnym, gdzie odbywały się m.in. imprezy plenerowe (na fot.), ma stać się prawdziwym stadionem, z bieżnią i trybunami.
Inwestycja zaplanowano na dwa etapy. W pierwszym powstanie płyta boiska ze sztucznej trawy (teren wokół zostanie utwardzony).  To rozwiązanie tańsze od trawy naturalnej i w konserwacji, i w eksploatacji – można z takiego boiska korzystać bez obawy zniszczenia murawy. 
W następnym etapie gmina będzie ubiegać się o dofinansowanie budowy bieżni i części lekkoatletycznej oraz trybun. Ma stanąć budynek administracyjno-biurowy, będący też magazynem sprzętu. Obiekt zostanie ogrodzony.
Imprezy przeniesione będą na bliższy utwardzony teren. W razie potrzeby można jeszcze wykorzystać gminny teren leżący dalej za stadionem leśnym.    
– Takie mamy plany, na ile nam się to uda, uzależnione jest przede wszystkim od wysokości dofinansowania – tłumaczy wójt Stanisław Jastrzębski. 
W ubiegłym roku złożono wniosek do Urzędu Marszałkowskiego, znajduje się na liście rezerwowej. Wnioskowana kwota to 800 tys. zł na pierwszy etap, gmina zamierza starać się o zwiększenie środków. Jeśli chodzi o łączny koszt całej inwestycji, trudno go oszacować, bo kosztorys nie jest zamknięty. Prawdopodobnie to koszt ok.  2-2,5 mln zł. Kwota ta po przetargach może się okazać nieco niższa.      
Priorytetem jest wykonanie pierwszego etapu, potem gmina rozpocznie starania o środki na drugi 
NINA - kopia
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość