DŁUGOSIODŁO: Poznały świat mikro i ludowe tradycje (FOTO)

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Poznały świat mikro i ludowe tradycje (FOTO)

24.02.2021
autor: Przedszkole Samorządowe w Długosiodle
Dzieci z Przedszkola w Długosiodle nie narzekają na brak atrakcji. Jedne poznały świat pod mikroskopem, inne uczestniczyły w ludowych zapustach.
 
Małe dzieci są wyjątkowo ciekawe świata, nie tylko tego makro, który mogą zobaczyć, ale też tego mikro, którego poznawanie umożliwia wykorzystanie mikroskopu i lupy. 5-latki z grupy “Sowy” najpierw wykonały „lodowe witraże”, które potem posłużyły im do wielu zabaw badawczych z wykorzystaniem mikroskopu i lupy. Przedszkolakom bardzo podobały się tego typu zajęcia. Dostarczyły im wiele radości, wielokrotnie zdziwienia oraz rozbudziły ich zainteresowania. 
 
Zapusty 
Karnawał to czas od święta Trzech Króli aż do Środy Popielcowej. Ostatni dzień karnawału to ostatki, zwane też zapustami. W przeszłości w tym dniu po wsiach i miastach krążyły poprzebierane za różne ziemskie i nieziemskie stwory, postacie – turonie, niedźwiedzie, wilki, diabły, cyganie.  
W naszym przedszkolu pielęgnowane są tradycje ludowe. We wtorek, 16 lutego obchodziliśmy zapusty. W nastrój przedszkolnych ostatków wprowadziły całą społeczność przedszkolną dzieci z grupy Tygryski, które w barwnych strojach, z wielkim przejęciem i zapałem prezentowały swoje umiejętności recytatorskie i taneczne odgrywając role kolędników. 
Dziękujemy bardzo rodzicom za pomoc w przygotowaniu występu dzieci.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość