DŁUGOSIODŁO: Parada moli książkowych (foto)

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Parada moli książkowych (foto)

29.05.2017
autor: Gminne Centrum Informacji, Kultury, Sportu i Rekreacji
„Książki są jak towarzystwo, które sobie człowiek dobiera” – powiedział Monteskiusz. Nigdy nie zawiodą, nie odrzucą, nie wyśmieją. Towarzyszą nam we wszystkich momentach naszego życia. Bardzo często niosą pociechę, pozwalają, choć na chwilę, oderwać się od rzeczywistości, która czasami tak bardzo daje nam w kość. Nie przekonamy się jednak o tym nigdy, stroniąc od czytania. Mieszkańców naszej gminy próbowali przekonać o tym uczniowie wszystkich szkół oraz przedszkoli, paradując w poniedziałek ulicami Długosiodła.
Przebrali się za bohaterów książkowych i postacie bajkowe. Pojawiły się księżniczki, królowie, rycerze, policjanci, wróżki, kotki, pieski, pszczółki, motylki, czarownice, Spidermani, klauny, kowboje, strażacy, piraci … Nie sposób wymienić wszystkich postaci zaprezentowanych w bardzo oryginalnych aranżacjach.
Nad maszerującymi powiewał las transparentów z hasłami promującymi książki i czytelnictwo. Powiewając chorągiewkami, wstążkami i balonami, robiąc mnóstwo hałasu, skandowali hasła zachęcające do czytania. Paradujące mole książkowe wzbudziły zainteresowanie i podziw mieszkańców. Marsz zakończył się wspólną zabawą w parku, gdzie na scenie reprezentanci każdej szkoły w artystyczny sposób zachęcali do czytania – recytacją, skeczami, śpiewem, a nawet tańcem. Dla wszystkich był to niezapomniany dzień pełen wrażeń i emocji.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
ZAPRASZAMY: Kolejna akcja dla Kasi Kamińskiej

ZAPRASZAMY: Kolejna akcja dla Kasi Kamińskiej

W sobotę 16 lipca podczas odpustu i festynu w parafii św. Barbary w Porębie zostanie przeprowadzona kolejna akcja charytatywna na rzecz Kasi Kamińskiej, która zbiera środki na zakup protezy nogi. Szczytny cel wesprze artysta Ireneusz Bieliński, przeznaczy cały dochód z narysowanych tego dnia karykatur. 
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Świetlica, która ma integrować (foto)

RZĄŚNIK: Świetlica, która ma integrować (foto)

Piknikiem rodzinnym „Wesołe Lato” zainaugurowała w niedzielę 31 lipca swoje istnienie świetlica wiejska w Wielątkach Nowych. Zaadaptowane  w budynku byłej szkoły pomieszczenia i odnowione przez gminę poświęcił ks. proboszcz Tadeusz Suchta. – Mieszkańcom tej świetlicy gratuluję – zwrócił się do obecnych. – Taka świetlica potrzebna jest w każdej wsi. – Myślę, że ta świetlica powinna wszystkich zjednoczyć, połączyć – dodał wójt Paweł Kołodziejski. 
zobacz więcej
ZABRODZIE: Rząd dofinansuje drogę gminną

ZABRODZIE: Rząd dofinansuje drogę gminną

Ponad 2 mln zł z Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg (RFRD) pozyskała Gmina Zabrodzie na przebudowę drogi gminnej Zabrodzie – Zazdrość –Wysychy – Głuchy. To 70% wartości całej inwestycji. W najbliższych dniach gmina ogłosi przetarg na wykonanie tego zadania.
zobacz więcej
ZABRODZIE: O Borkowskich z Młynarzy (foto)

ZABRODZIE: O Borkowskich z Młynarzy (foto)

Coraz więcej rodzin poszukuje swoich korzeni. Nie ma z tym problemu  rodzina Borkowskich z Młynarzy. Mają pięknie opracowaną, bogato okraszoną zdjęciami, kronikę rodu. Co kilka lat odbywają się zjazdy rodzinne.
zobacz więcej