DŁUGOSIODŁO: Nie ma bezdomnych zwierząt, tylko są słabi właściciele

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Nie ma bezdomnych zwierząt, tylko są słabi właściciele

08.01.2021
autor: Sylwia Bardyszewska
Gmina uchwaliła Program opieki nad zwierzętami bezdomnymi oraz zapobiegania bezdomności zwierząt na 2021 r. W dalszym ciągu będzie dofinansowywała sterylizacje, kastracje i czipowanie zwierząt.
 
- Podstawowe zasady nie zmieniły się - o nowym programie mówiła wicewójt Ewa Karczewska. - Nadal dofinansowujemy mieszkańcom naszej gminy sterylizacje, kastracje zwierząt i czipowanie, żeby zapobiegać niekontrolowanemu rozrodowi. Obywa gabinety na terenie naszej gminy świadczą taką usługę, a my 80% dofinansujemy.
Na odławianie bezdomnych zwierząt i umieszczanie ich w schronisku gmina zaplanowała 150 tys. zł (ma umowę ze schroniskiem w Bąkówce pod Ostrowią Maz.). - Ale z reguły to nie wystarcza - dodała Ewa Karczewska. - Twierdzę zresztą, że nie ma bezdomnych zwierząt, tylko są słabi właściciele, niedbający o zwierzęta. Przypominamy, że jeśli podejmujecie państwo decyzję o posiadaniu czworonoga, to powinna być świadoma. Zwierzę to nie zabawka, którą można wyrzucić, jak się znudzi. Zachęcamy również do adopcji zwierząt. Cieszę się, że w 2020 roku udało nam się zachęcić kilka osób.
Kredico 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość