DŁUGOSIODŁO: Most w przebudowie

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Most w przebudowie

11.09.2020
autor: Sylwia Bardyszewska
W Nowej Pecynie rozpoczęła się przebudowa mostu na rzece Wymakracz. Nie ma konieczność wyłączania go z ruchu, który będzie odbywał się wahadłowo.
 
Wykonawcą inwestycji jest warszawska firma Freyssnet Polska, umowa opiewa na 599.440 zł. Zadanie polega m.in. na położeniu nowej nawierzchni bitumicznej, izolacji przeciwwodnej z pap termozgrzewalnych, drenażu podłużnego i poprzecznego z geowłókniny oraz kruszywa, a także krawężników kamiennych w obrębie płyty pomostu na drenażu mineralno-żywicznym. Będzie też chodnik, nowe bariery i schody skarpowe z poręczą.
Całkowita szerokość obiektu będzie wynosić 9 metrów, szerokość jezdni - 6 metrów. Kompleksowa przebudowa ma na celu dostosowanie istniejącego obiektu do obecnych wymagań dotyczących bezpieczeństwa ruchu, zwiększenie jego trwałości oraz podniesienie nośności do 40 ton.
Szacowana wartość inwestycji wynosi 614.450 zł. Dofinansowanie w wysokości 228.958 zł pochodzi z ministerstwa finansów. Pozostałe środki będą pochodzić z budżetu powiatu i gminy Długosiodło, która zdeklarowała partycypację w kosztach przebudowy mostu. Termin zakończenia prac budowlanych przewidziano na koniec listopada 2020 r.
Mieszkańcy mogą spodziewać się utrudnień w ruchu, ale - na szczęście - nie ma konieczności wyznaczania objazdów, o czym informuje Urząd Gminy w Długosiodle: „Po negocjacjach z wykonawcą przebudowy mostu w miejscowości Nowa Pecyna informujemy, obiekt będzie realizowany metodą „połówkową”. W czasie jego przebudowy będzie dopuszczony ruch jednostronny i nie zachodzi konieczność stosowania objazdów.”
Nina Wiśniewska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość