DŁUGOSIODŁO: Jest szansa na gminny żłobek

Powiat

DŁUGOSIODŁO: Jest szansa na gminny żłobek

26.02.2020
autor: Sylwia Bardyszewska
Gmina pozyskała prawie 1 mln zł dofinansowania na budowę żłobka. - Chcielibyśmy najpierw spytać rodziców, czy rzeczywiście z tego żłobka chcieliby korzystać - zapowiada wójt Stanisław Jastrzębski.
 
Żłobek miałby powstać przy Przedszkolu Samorządowym w Długosiodle. Inwestycja miałaby więc polegać na rozbudowie istniejącego budynku. Wspólna byłaby m.in. kuchnia, co ograniczyłoby koszty.
Jest duża szansa, że przedsięwzięcie poprawiłoby również warunki przedszkola, które nie mieści wszystkich chętnych, a i tak 5- i 6-latki przeprowadziły się już do sąsiedniej szkoły. - Ta inwestycja ma służyć nie tylko powstaniu nowej placówki, ale również poprawieniu warunków obecnego przedszkola. Ale zdajemy sobie sprawę, że wszystko zależy od rodziców, jak do tego podejdą - na ostatniej sesji rady gminy podkreślił wójt. - Chcielibyśmy najpierw spytać rodziców, czy rzeczywiście z tego żłobka chcieliby korzystać. Jeżeli tak, to ta inwestycja ma sens. Jeżeli nie, to należy odpowiedzieć sobie na pytanie: po co to robimy?
Obecnie gmina jest na etapie przygotowywania dokumentacji projektowej i kosztorysu. Przygotowuje też informację do rodziców z prośbą o wstępną deklarację.
Żłobek byłby płatny. - Postaramy się, żeby rodzice płacili jak najmniej - dodaje zastępczyni wójta Ewa Karczewska.
Nina Wiśniewska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość