BRAŃSZCZYK: Skarbnik gminy rezygnuje

Powiat

BRAŃSZCZYK: Skarbnik gminy rezygnuje

23.06.2020
autor: Elżbieta Borzymek
Skarbnik gminy Małgorzata Zielonka 22 czerwca 2020 r. złożyła wypowiedzenie. Jak dowiedzieliśmy się od wójta Wiesława Przybylskiego, pani skarbnik odejdzie z pracy w Urzędzie Gminy w Brańszczyku z dniem 30 lipca 2020 r.
 
Małgorzata Zielonka zastąpiła na stanowisku skarbnika gminy Ewę Mróz, wieloletnią skarbnik, która zamierzała przejść na emeryturę z dniem 28 marca 2019 r. 
W związku z tym, że gmina nie może funkcjonować bez skarbnika, a Ewa Mróz przebywała na zwolnieniu lekarskim, wójt na sesji 15 marca wystąpił o odwołanie obecnej skarbnik i powołanie na jej miejsce nowej. Zaproponował Małgorzatę Zielonkę, która, jak powiedział, ma odpowiednie wiedzę, kwalifikacje i doświadczenie. Radni obydwa wnioski wójta zaakceptowali w głosowaniu.
– Chodzi o to, żeby urząd sprawnie funkcjonował – wyjaśnił wójt swoje decyzje. 
Przypomnijmy, Małgorzata Zielonka mieszka w Warszawie. Posiada wieloletnie doświadczenie z zakresu finansów i rachunkowości, od wielu lat związana jest z finansami publicznymi. 15 lat pracowała w gminie Nadarzyn, następnie w Ministerstwie Nauki i Szkolnictwa Wyższego w departamencie kontroli. Była też główną księgową w spółce skarbu państwa. 
Przypomnijmy, że z dniem 30 czerwca wójt odwołał ze stanowiska, bez podawania przyczyny zastępcę wójta Elżbietę Paziewską, którą 1 sierpnia 2019 r. powołał na tę funkcję. 30 lipca 2019 r. przeszła na emeryturę, wzięła należną odprawę (56.400 zl  brutto, w wysokości 6-miesięcznego wynagrodzenia).
SPECTRUM kopia
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość