BRAŃSZCZYK: Skarbnik gminy powołany

Powiat

BRAŃSZCZYK: Skarbnik gminy powołany

29.08.2020
autor: Elżbieta Borzymek
Na drugiej w tym tygodniu nadzwyczajnej sesji rady gminy, 28 sierpnia,radni, na wniosek wójta, powołali skarbnika gminy, będącego jednocześnie głównym księgowym. Została nim Katarzyna Kempista, prze wiele lat pracowąła w Fabryce Mebli Forte w Ostrowi Mazowieckiej.
 
Katarzynę Kempistą na sesji powitała przewodnicząca rady Ewa B. Wielgolaska.- To osoba rekomendowana przez wójta na skarbnika gminy - poinformowała.
- Jest to osoba - przedstawił wójt - która spełnia wszystkie wymagane ustawą o finansach publicznych wymagania. Ma wykształcenie ekonomiczne, ukończyła studia na kierunku finanse i rachunkowość na Uniwersytecie Warszawskim. Ma ponadto certyfikat głównego księgowego i świadectwo kwalifikacyjne Ministerstwa finansów uprawniające do usługowego prowadzenia ksiąg rachunkowych.Ma też dość długi staż pracy w Fabryce Mebli Forte w Ostrowi Mazowieckiej. Przed chwilą była komisja, pani mogła przedstawić swoje doświadczenie. Radni mogli zadać pytania, Uważam, że pani jest dobrym kandydatem, spełnia wszystkie nasze oczekiwania. Dziękujemy, że zgodziła się podjąć tę funkcję. 
Przewodnicząca rady poinformowała, że na połączonych komisjach  toczyły się dyskusje, radni jednogłośnie poparli kandydatkę, Tak samo było na sesji, wszyscy obecni na niej radni (11 osób) zagłosowali za powołaniem przedstawione przez wójta kandydatki na stanowisko skarbnika gminy.i głównego księgowego 
Katarzyna Kempista podziękowała, za zaufanie i  jednogłośne przyjęcie jej kandydatury, Wójt i przewodnicząca wręczyli jej kwiaty. - Mam nadzieję, że będziecie państwo zadowoleni,,a wszystko będzie szło prężnie - zwrócłla się do radnych nowa skarbnik.
Kredico 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość