BRAŃSZCZYK: Kolejna akcja „Krwi nie zastąpi żaden lek”

Powiat

BRAŃSZCZYK: Kolejna akcja „Krwi nie zastąpi żaden lek”

30.11.-0001
autor: K. Bralewska/GCKSiT w Brańszczyku
W piękne, jesienne, wtorkowe przedpołudnie, 27 października, na parkingu przy kościele w Porębie ponownie zaparkował ambulans do poboru krwi. Tak jak w lipcu w akcje zaangażowało się szereg lokalnych grup, a była to pierwsza akcja pod logiem nowego Oddziału Klubu HDK Legion Porębska Kropelka Legionu. Krew, w sumie 5850ml  oddało 13 osób. Ogromne gratulacje i brawa za odwagę, bowiem w czasach panującej pandemii liczba krwiodawców drastycznie spada.
 
Akcja została objęta Honorowym Patronatem Starosty Powiatu Wyszkowskiego i Wójta Gminy Brańszczyk. 
Z 27 osób, które zgłosiły chęć oddania krwi, krew oddało 13 osób, 4 z nich po raz pierwszy.. Daje to wynik 5850 ml krwi, która może uratować życie. Cieszy, że akcja spotkała się z zaangażowaniem wielu instytucji, którym serdecznie dziękujemy, a byli to: Parafia pw. św. Barbary w Porębie, Ostrołęcki Legion, Starostwo Powiatowe w Wyszkowie, Gmina Brańszczyk, OSP Poręba, Gminna Biblioteka Publiczna w Brańszczyku, Gminne Centrum Kultury Sportu i Turystyki w Brańszczyku, Koło Gospodyń Wiejskich „Porębianki’, Piekarnia S. i A. Ponichtera Białebłoto. Dzięki ich wsparciu i zaangażowaniu na krwiodawców czekał poczęstunek oraz pamiątkowe gadżety akcji w Porębie. 
Ktoś może pomyśli, że liczby nie robią wrażenia, że to tylko 13 osób, ale dla nas to, AŻ 13 osób, które z własnej woli postanowiły podzielić się kroplami własnej krwi. Dziękujemy Wam za to i dla Was warto takie akcje przeprowadzać dalej. 
Już zapowiadamy, że kolejna akcja krwiodawstwa, odbędzie się w sobotę 28 listopada w Brańszczyku. Serdecznie zapraszamy zarówno krwiodawców, którzy oddawali krew w sierpniu podczas naszej akcji, jak i tych, którzy z różnych przyczyn nie mogli pojawić się na akcji w Porębie. 
Jednocześnie informujemy, że osocze od ozdrowieńców, którzy przeszli zachorowanie na COVID-19, można oddać w Regionalnym Centrum Krwiodawstwa w Warszawie przy ul. Saskiej. Nie ma tej możliwości na akcjach mobilnych. 
Zapraszamy krwiodawców do pobrania i zainstalowania na smartfonie aplikacji Legion HDK, po założeniu konta można już odnaleźć w zakładce Moje kluby – Klub HDK Legion i oddział Porębska Kropelka Legionu –  tam również będą pojawiać się informacje dotyczące naszej działalności.
Kredico 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
SOMIANKA: Półkolonie z atrakcjami (foto)

SOMIANKA: Półkolonie z atrakcjami (foto)

Za nami pierwszy tydzień atrakcji, spotkań i wyjazdów podczas półkolonii, w których wzięło udział 45 dzieci w wieku 7-11 lat. Ten czas wakacji na pewno zapamiętają jako okres harców, radosnej zabawy i zawierania nowych znajomości oraz rozsądnego korzystania z proponowanych atrakcji. Tak bogaty program mógł być zrealizowany dzięki wsparciu Gminy Somianka; w kwocie 120 zł na każdego uczestnika półkolonii. 
zobacz więcej
RZĄŚNIK: Serce na nakrętki

RZĄŚNIK: Serce na nakrętki

Samorząd Uczniowski i wolontariat Szkoły Podstawowej w Rząśniku zachęca do udziału w akcji „Wkręć się w zbieranie”. – W tym roku chcemy wesprzeć chłopca Jakuba Rydzio, który cierpi na niedorozwój kości udowej – informują organizatorzy. – Zachęcamy wszystkich Ludzi Dobrej Woli do wrzucania nakrętek. W ten sposób pomożemy potrzebującym, a jednocześnie dołożymy cegiełkę do dbałości o środowisko, w którym żyjemy. 
zobacz więcej
BRAŃSZCZYK: Urodziny biblioteki (foto)

BRAŃSZCZYK: Urodziny biblioteki (foto)

Gminna Biblioteka Publiczna w Brańszczyku obchodzi w tym roku 70. urodziny. Świętowanie trwa cały rok, ponieważ wszystkie imprezy organizowane przez Bibliotekę są częścią projektu „Urodziny Biblioteki”.
zobacz więcej
DŁUGOSIODŁO: Spotkanie opłatkowe w przedszkolu (foto)

DŁUGOSIODŁO: Spotkanie opłatkowe w przedszkolu (foto)

Spotkanie opłatkowe w Przedszkolu Samorządowym w Długosiodle, z udziałem rodziców i zaproszonych gości, w tygodniu poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia to już tradycja.
zobacz więcej