BRAŃSZCZYK: Dyrektor na trzy miesiące

Powiat

BRAŃSZCZYK: Dyrektor na trzy miesiące

08.03.2019
autor: Elżbieta Borzymek
Wójt Wiesław Przybylski na sesji rady gminy 1 marca przedstawił Monikę Andrzejewską, której powierzył na czas określony, od 20 lutego do 19 maja 2019 r., obowiązki dyrektora Gminnego Domu Kultury w Brańszczyku. – Ponieważ zwolnienie pani Puścian się bardzo przedłużało (dyrektor GDK od 2001 r.; na zwolnieniu lekarskim od 21 listopada 2018 r. – EB), została odwołana ze stanowiska dyrektora – wyjaśnił.
 
- Chciałbym, państwu – zwrócił się do radnych i sołtysów wójt – przedstawić panią Monikę Andrzejewską, absolwentkę Akademii Teatralnej w Warszawie, której powierzono obowiązki dyrektora Domu Kultury. Ponieważ przepisy na to zezwalają, można powierzyć bez konkursu, do jednego roku, osobie, która ma odpowiednie kwalifikacje funkcję dyrektora domu kultury. Ponieważ zwolnienie pani Puścian się bardzo przedłużało, została odwołana ze stanowiska dyrektora. W związku z tym zdecydowałem, żeby powierzyć to stanowisko pani Andrzejewskiej, która przez kilka miesięcy będzie pełniła tę funkcje i organizowała funkcjonowanie domu kultury. A później ogłosimy konkurs na to stanowisko.
- Dopełnię wszelkich starań, aby Dom Kultury w Brańszczyku był bardzo dobrym ośrodkiem kulturalnym w naszym regionie i liczącym się nie tylko tutaj, u nas, ale i być może liczącym się w województwie mazowieckim – zapewniła p.o. dyrektor. – Proszę mi wybaczyć, bo mam bardzo dużo obowiązków administracyjnych, reorganizacyjnych i nie będę z państwem na obradach. Wracam do pracy, ale bardzo dziękuję za przyjęcie – dodała.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość