BRAŃSZCZYK: Cieszmy się każdą chwilą (foto)

Powiat

BRAŃSZCZYK: Cieszmy się każdą chwilą (foto)

22.06.2017
autor: Uczniowie-Absolwenci 1977
- tak podsumowali swoje spotkanie, pierwsze od ukończenia szkoły podstawowej w Brańszczyku, jej absolwenci. - Chcielibyśmy podzielić się z czytelnikami „Nowego Wyszkowiaka”  wspaniałymi przeżyciami z 40. rocznicy ukończenia szkoły podstawowej.  Nasze spotkanie odbyło się 17 czerwca 2017 r. Po Mszy św.,  której oprawę zapewniliśmy, wspomnieniom nie było końca.
Spotkanie odbyło się w sobotę, w dniu św. Alberta. Rozpoczęliśmy naszą uroczystość Mszą Świętą odprawioną przez wikariusza ks. Roberta Ratomskiego w kościele parafialnym pw. św. Jana Chrzciciela w Brańszczyku. Oprawę Mszy św. przygotowali sami absolwenci. Pamiętaliśmy w modlitwie o zmarłych nauczycielach i o 5 zmarłych kolegach ze szkolnej ławy.
Idea zrodziła się rok temu w czasie spontanicznego spotkania w wąskim gronie absolwentów. Wtedy to postanowiliśmy przygotować się do tak uroczystego jubileuszu.
Na zaproszenie odpowiedzieli z ogromną i nie skrywaną radością nasi nauczyciele: Celina Drobot,  Halina Maciejewska, Elżbieta Paszel, Halina Przybysz, Teresa Rojek, Teresa Seroka oraz oczywiście nasi wychowawcy Zofia Dziubiel i Józef Paszel
Reakcje koleżanek i kolegów, z którymi w większości nie widzieliśmy się 40 lat, były powodem do dumy i radości. 
Hasło zapisane w Pamiątkowej Księdze: „Cieszmy się każdą chwilą” wpisało się idealnie w to wydarzenie.
Po Mszy św., Korzystając z uprzejmości państwa Jesionowskich, spędziliśmy cudowny czas do białego rana. Nie zabrakło tańca, śpiewu i wspólnej zabawy. Był czas wspomnień i biesiadowania. Rozmowom nie było końca.
Za tak wspaniałe przeżycia należy podziękować kilku osobom, które szczególnie mocno zaangażowały się w organizację naszego spotkania,  mianowicie siostrze Karolinie Kuleszy, Agnieszce Rozenek (Przybylskiej), Agnieszce Kukawce (Świętoń), Ewie Kowalskiej (Zdziarstek) i Krzysztofowi Szymanikowi.
Pisząc te słowa, dziękujemy wszystkim za obecność, ale też chcemy pokazać i zachęcić innych do przeżywania cudownych chwil, które we wspomnieniach wracają, jakby były wczoraj.
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość