Zimowa kurtka dla mężczyzny – jaki model wybrać?

Od czytelników

Zimowa kurtka dla mężczyzny – jaki model wybrać?

13.12.2019
autor: Materiał zewnętrzny
W trakcie chłodnych miesięcy wcale nie musisz rezygnować z eleganckiego wyglądu! Podpowiadamy, jak wybrać modną, a jednocześnie ciepłą i wygodną kurtkę na zimę. Oto najciekawsze modele zimowych kurtek, dzięki którym nie zmarzniesz i jednocześnie będziesz prezentował się stylowo. Sprawdź nasze propozycje i wybierzesz coś dla siebie!
 

Sztuka wyboru – kurtka na zimę 

Jeden z bohaterów kultowego już filmu „Miś” wypowiedział pamiętne zdanie: „Jak jest zima, to musi być zimno”. Trudno nie zgodzić się z tym stwierdzeniem, trudno także dyskutować z odwiecznymi prawami natury. Warunki pogodowe, które panują w naszym kraju od listopada do marca (a czasem nawet do kwietnia), nikogo nie rozpieszczają. Przed wszechobecnym chłodem ochronić Cię może tylko odpowiednio dobrana garderoba! Co roku, podczas wizyty w sklepie mężczyźni stają oko w oko z odwiecznym dylematem: jaką kurtkę zimową wybrać – ciepłą i wygodną czy elegancką? Podobno nie można mieć wszystkiego – w tym przypadku nie jest to jednak prawda! Zimowa kurtka może jednocześnie wyglądać stylowo i zapewniać ochronę przed mrozem, śniegiem i wiatrem. Podpowiadamy, jak znaleźć idealną kurtkę na zimowe miesiące. 

Puchowe kurtki zimowe – niezawodne i ciepłe

Puchowe kurtki trafiły ze szlaków górskich na ulice wielkich miast. Skąd wynika ich popularność? Zimowe kurtki ocieplane puchem są wygodne, doskonale chronią przed mrozem, a przy tym prezentują się naprawdę efektownie. Modele w jaskrawych kolorach idealnie komponują się z nieformalnymi zestawami – jeansami, swetrem i sneakersami lub joggerami i traperami. Z kolei czarne i granatowe puchówki mogą być wykorzystywane do tworzenia stylizacji smart casualowych. Bardzo ważną kwestią jest również, jaki fason wybierzesz – jeżeli zależy Ci na bardziej eleganckim wyglądzie, wybierz kurtkę pozbawioną nadruków, przeszyć i dużej liczby kieszeni.
Drugą, bardzo ważną kwestią jest to, jakim rodzaj puchy został użyty do ocieplenia zimowej kurtki. Na rynku dostępne modele z ociepliną naturalną i syntetyczną. Obydwa rozwiązania mają swoje wady i zalety. Naturalny puch, pozyskiwany z kaczek lub gęsi, wyróżnia się doskonałymi właściwościami termoizolującymi i stanowi najskuteczniejszą barierę dla niskich temperatur. Wadą puchu naturalnego jest jego duża objętość, która poszerza całą kurtkę, a wraz z nią – sylwetkę osoby, która ją nosi. Alternatywą jest bardziej zbity puch syntetyczny. Co ważne, w przeciwieństwie do puchu naturalnego puch syntetyczny zachowuje swoje właściwości izolacyjne w przypadku kontaktu z deszczem. Kolejną zaletą męskich kurtek zimowe z syntetycznym ociepleniem są bardziej przystępne ceny – to kryterium jest bardzo istotne dla wielu kupujących.

Pikowana kurtka do garnituru 

Jeżeli szukasz zimowej kurtki, którą mógłbyś bez obaw założyć do garnituru, zainteresować Cię mogą pikowane kurtki w stylu husky. Ten model plasuje się pomiędzy nieformalną sportową kurtką a eleganckim płaszczem. Zimowe kurtki husky przywędrowały do nas z Wielkiej Brytanii. Ten wzór został zaprojektowany w latach 60. XX wieku dla przedstawicieli arystokracji. Elegancki, ale praktyczny krój miał umożliwić wygodną jazdę konną i polowanie. Dziś pikowane kurtki husky stanowią element ubioru, po którym rozpoznać można modnego, eleganckiego mężczyznę. Na co warto zwrócić uwagę, wybierając taki model zimowego okrycia? Przede wszystkim na materiał, z którego zostało wykonane. Pikowane kurtki uszyte z matowych, niepołyskliwych tkaniny uważane są bardziej eleganckie i zdecydowanie lepiej pasują do garniturów niż połyskliwych materiałów. 
Szeroki wybór męskich kurtek zimowych dostępny w sklepie internetowym Lancerto: https://www.lancerto.com/pl/odziez/kurtki-plaszcze.html. Bogaty asortyment, szeroki wybór modeli i krojów oraz zróżnicowana kolorystyka gwarantują, że bez trudu znajdziesz kurtkę, która będzie odpowiadała Twoim oczekiwaniom. Ubrania Lancerto wykonane są z materiałów najwyższej jakości – dzięki temu doskonale znoszą niesprzyjający warunki pogodowe, a przy tym zachowują estetyczny wygląd. 
 
Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość