Zakończenie wakacji świetlicy „Słoneczna” (foto)

Od czytelników

Zakończenie wakacji świetlicy „Słoneczna” (foto)

12.09.2017
autor: Kierownik świetlicy Jadwiga Kamieniecka
Na zakończenie wakacji Świetlica „Słoneczna” odwiedziła Warszawę.
Pierwszym punktem wyjazdu był Zamek Królewski. Dzieci obejrzały pokaz multimedialny dotyczący dziejów zamku przed II wojną światową i po jej zakończeniu. Młodsi uczestnicy wzięli udział w lekcji muzealnej pt. „Spotkanie z królem”, a starsi - „Rycerze i ich świat”. Młodsze dzieci podczas obu lekcji dowiedziały się, jak wyglądał król Stanisław August Poniatowski, gdzie mieszkał i co robił. Spacer po salach zamkowych przybliżył im osobę króla i pamiątki po nim, m.in. tron, insygnia. Starsze dzieci zapoznały się z edukacją rycerską oraz obowiązkami i przywilejami rycerzy średniowiecznych. Uczestnicy wycieczki mieli okazję zapoznać się także z malarstwem Jana Matejki.
Drugim punktem wycieczki była wizyta w Centrum Rozrywki „Hulakula”, gdzie dzieci miały okazję pograć w kręgle i pobawić się na placu zabaw. Na zakończenie zregenerowali swoje siły podczas posiłku w McDonaldzie.
Realizacją wyjazdu możliwa była dzięki wsparciu Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Wyszkowie i Szkół dla Dorosłych „Pascal” w Wyszkowie. Serdecznie dziękujemy!
Nina Wiśniewska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość