Zakończenie wakacji świetlicy „Słoneczna” (foto)

Od czytelników

Zakończenie wakacji świetlicy „Słoneczna” (foto)

12.09.2017
autor: Kierownik świetlicy Jadwiga Kamieniecka
Na zakończenie wakacji Świetlica „Słoneczna” odwiedziła Warszawę.
Pierwszym punktem wyjazdu był Zamek Królewski. Dzieci obejrzały pokaz multimedialny dotyczący dziejów zamku przed II wojną światową i po jej zakończeniu. Młodsi uczestnicy wzięli udział w lekcji muzealnej pt. „Spotkanie z królem”, a starsi - „Rycerze i ich świat”. Młodsze dzieci podczas obu lekcji dowiedziały się, jak wyglądał król Stanisław August Poniatowski, gdzie mieszkał i co robił. Spacer po salach zamkowych przybliżył im osobę króla i pamiątki po nim, m.in. tron, insygnia. Starsze dzieci zapoznały się z edukacją rycerską oraz obowiązkami i przywilejami rycerzy średniowiecznych. Uczestnicy wycieczki mieli okazję zapoznać się także z malarstwem Jana Matejki.
Drugim punktem wycieczki była wizyta w Centrum Rozrywki „Hulakula”, gdzie dzieci miały okazję pograć w kręgle i pobawić się na placu zabaw. Na zakończenie zregenerowali swoje siły podczas posiłku w McDonaldzie.
Realizacją wyjazdu możliwa była dzięki wsparciu Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Wyszkowie i Szkół dla Dorosłych „Pascal” w Wyszkowie. Serdecznie dziękujemy!
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Upamiętnienie pielgrzymki Józefa Piłsudskiego na Jasną Górę (foto)

Upamiętnienie pielgrzymki Józefa Piłsudskiego na Jasną Górę (foto)

W Częstochowie została odsłonięta i poświęcona tablica upamiętniająca Pielgrzymkę Marszałka Józefa Piłsudskiego na Jasną Górę po zwycięstwie nad bolszewikami. Wydarzenie to miało miejsce podczas drugiej Pielgrzymki członków Związku Piłsudczyków RP do Sanktuarium Najświętszej Marii Panny na Jasnej Górze. W spotkaniu wzięło udział ponad 500 członków związku. W uroczystościach uczestniczył Związek Piłsudczyków RP Okręg Nadbużański w Wyszkowie na czele z prezesem Konradem Wróblem i  sztandarem związku.  Gościem honorowym tego niecodziennego pielgrzymowania był burmistrz Wyszkowa Grzegorz Nowosielski.
zobacz więcej
Nowy obowiązek dla małych i średnich przedsiębiorców

Nowy obowiązek dla małych i średnich przedsiębiorców

Od 1 stycznia 2017 r. mali oraz średni przedsiębiorcy będą podlegali obowiązkowi składania comiesięcznego pliku JPK VAT (ewidencja zakupu i sprzedaży VAT). Pierwsze sprawozdania ww. przedsiębiorcy będą musieli złożyć do 25 lutego 2017 r. Obecnie JPK przesyłają już duże firmy.
zobacz więcej
Przedszkolaki w bibliotece (foto)

Przedszkolaki w bibliotece (foto)

Pięciolatki z Przedszkola nr 9 wybrały się na wycieczkę do Miejsko - Gminnej Biblioteki Publicznej w Wyszkowie. Na miejscu powitała nas pani Marta Borzymek i zaprosiła na krótką podróż po życiu jednego z najwybitniejszych polskich muzyków - Fryderyka Chopina.
zobacz więcej
Bal z gwiazdami (foto)

Bal z gwiazdami (foto)

Seniorzy z gminy Wyszków podczas tegorocznego karnawału mieli możliwość wzięcia udziału w XIII Balu Seniorów, który odbył się 16 lutego w Gościńcu pod Jesionem. W zabawie wzięło udział prawie 200 osób.
zobacz więcej