Wyszkowiacy wyśpiewali wyróżnienie (foto)

Od czytelników

Wyszkowiacy wyśpiewali wyróżnienie (foto)

28.06.2018
autor: Beata Glinka
Zespół Śpiewaczy „Wyszkowiacy”, działający przy Stowarzyszeniu Przyjaciół Wyszkowa, Puszczy Białej i Kamienieckiej, na odbywających się 10 czerwca w Nowogrodzie XXV Ogólnopolskich Dniach Kultury Kurpiowskiej otrzymał wyróżnienie. 
 
Zespół zaprezentował się na Konkursie Zespołów Kurpiowskich, w kategorii interpretacja folkloru kurpiowskiego. Na scenie pojawiło się ok. 60 wykonawców: zespoły śpiewacze, dziecięce i młodzieżowe, folklorystyczne, gawędziarze, soliści, instrumentaliści i kapele. Wyszkowiacy zaśpiewali dwa utwory: „Kukaweńka” i „Czemuś dziewczyno”.
Jury, w składzie: prof. dr hab. Piotr Dahlig (etnomuzykolog, profesor Uniwersytetu Warszawskiego, Anna Borucka-Szotkowska (muzykolog, dziennikarz Polskiego Radia) i Teresa Pardo (specjalista ds. folkloru kurpiowskiego), przyznało wyróżnienie naszemu zespołowi Wyszkowiacy oraz Czesławowi Kwiatkowskiemu, instruktorowi muzycznemu zespołu. 
Zespołowi oraz Panu serdecznie gratulujemy!!! Zespół po raz kolejny udowodnił, że jest rozmiłowany w śpiewie, stać go na wiele i śpiewanie jest receptą na lepsze życie.
NINA - kopia
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość