Wisła zainspirowała mazowieckich uczniów (foto)

Od czytelników

Wisła zainspirowała mazowieckich uczniów (foto)

02.12.2017
autor: Ewa Landoch
29 listopada w Centrum Nauki Kopernik odbyła się Gala Finałowa XV edycji Konkursu Ekologicznego „Wisła inspiruje”, zorganizowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Mazowieckiego. 
Tematyka konkursu nawiązywała do ogólnopolskiej koncepcji ustanowienia roku 2017 „Rokiem Rzeki Wisły”. Głównym celem było zainteresowanie uczniów otaczającą przyrodą i zwrócenie ich uwagi na problemy ekologiczne związane z wodą. Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych i gimnazjów z terenu województwa mazowieckiego. Uczniowie szkół podstawowych klas I-III zmierzyli się z przygotowaniem plakatu ekologicznego z hasłem, zaś klas IV-VI komiksu łączącego część plastyczną i tekstową. Z kolei uczniowie klas VII oraz gimnazjaliści klas II i III mieli za zadanie napisać wiersz.
Komisja konkursowa wyłoniła laureatów I, II i III miejsca w każdej grupie wiekowej oraz przyznała po 3 wyróżnienia w każdej z 3 kategorii. Nagrody otrzymali uczniowie, ich opiekunowie oraz szkoły, z których wywodzą się zwycięzcy. Nagrody wręczała wicemarszałek województwa mazowieckiego pani Janina Ewa Orzełowska oraz przedstawiciele Departamentu Polityki Ekologicznej, Geodezji i Łowiectwa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego w Warszawie. Dodatkową atrakcją dla uczestników było zwiedzanie Centrum Nauki Kopernik.
Ogromny sukces odniosła uczennica Szkoły Podstawowa nr 2 im. Władysława Broniewskiego w Wyszkowie Olga Kamila Zdrojewska z klasy Vc, zajmując I miejsce w kategorii komiks. W tym roku do rywalizacji przystąpiło ponad 600 uczniów ze 107 mazowieckich szkół. Serdecznie gratulujemy Oldze wysokiego wyniku i życzymy jej dalszych sukcesów.
ASF - 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość