Tradycja ciągle żywa w Leszczydole-Nowinach (foto)

Od czytelników

Tradycja ciągle żywa w Leszczydole-Nowinach (foto)

12.04.2018
autor: Teresa Przygoda
Szkoła Podstawowa w Leszczydole-Nowinach, a konkretnie panie pracujące w świetlicy szkolnej Iwona Ochmańska i Teresa Przygoda, zorganizowały I Rodzinny Konkurs na Palmę Wielkanocną. Konkurs skierowany był do uczniów i ich rodzin i miał na celu integrować rodziny wielopokoleniowe. Organizatorom chodziło też o to, żeby kultywować i przekazywać młodszemu pokoleniu tradycje i zwyczaje wielkanocne.
Na apel odpowiedziało wiele nowińskich rodzin, a wykonane przez nie palmy to prawdziwe dzieła sztuki. Uczestnicy z bibuły, ziół, suszonych kwiatów, zielonych gałązek i pomysłowych dodatków wyczarowali prawdziwe cuda, które chciałoby pokazać niejedno muzeum. Chętni uczniowie wykonywali też kartkę świąteczną, ten konkurs przygotowała p. Adriana Rozenek. Nagrody ufundowała rada rodziców. Nagrody i dyplomy wręczał p. dyrektor Krzysztof Ochmański. Palmy i kartki uczniowie i rodzice mogą oglądać na wystawie pokonkursowej. 
Jurorzy – rodzice i nauczyciele – wybrali najciekawsze i najładniejsze palmy oraz kartki świąteczne. Laureaci otrzymali nagrody, a wszyscy uczestnicy nagrody pocieszenia. W konkursie na palmę bezapelacyjnie zwyciężyła palma wykonana przez rodzinę Gabriela Marca, II miejsce przypadło rodzinie Antoniny i Kacpra Rozenków, a III rodzinie Przemka i Piotrka Flurów. Wyróżnienia otrzymała rodzina Dominiki Świderek, Sebastiana Zięby i Jakuba Rosińskiego. 
Zwycięzcy otrzymali bony na zakupy świąteczne, wyróżnieni i pozostali uczestnicy słodkie upominki. 
Nagrody za kartkę świąteczną otrzymali: w kategorii oddział przedszkolny - Ola Chruszcz, klasy I – III - Amelia Gąsiewska z klasy III i w kategorii klas VII i gimnazjum – Zuzanna Gąsiewska z klasy VII. Pozostali otrzymali nagrody pocieszenia.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość