Szesnasta Pielgrzymka z Leszczydołu-Nowin (foto)

Od czytelników

Szesnasta Pielgrzymka z Leszczydołu-Nowin (foto)

21.10.2016
autor: Teresa Przygoda
43-osobowa delegacja z Zespołu Szkół w Leszczydole-Nowinach uczestniczyła w XVI Pielgrzymce Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę. Tegoroczne spotkanie przebiegało pod hasłem: „Jan Paweł II – Bądźcie świadkami miłosierdzia”. 
Mimo niesprzyjającej, jesiennej pogody na placu przed Szczytem zgromadziło się ok. 18 tys. dzieci i młodzieży, reprezentującej 420 szkół z całej Polski, a także delegacja z Wilna. W czasie Mszy św. wystawiono ok. 370 pocztów sztandarowych. Pielgrzymom towarzyszyły relikwie św. Jana Pawła II. 
Mszy św. przewodniczył i homilię wygłosił biskup radomski Henryk Tomasik, krajowy duszpasterz Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Obecny był ks. Marcin Janocha, kapelan prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej, który odczytał list od prezydenta Andrzeja Dudy. W czasie modlitwy miało miejsce odczytanie Aktu Zawierzenia Matce Bożej, listu do Ojca Świętego Franciszka i  poświęcenie pamiątkowych różańców. 
Dla uczniów szkół noszących tak zaszczytne imię Jan Paweł II jest wzorem do naśladowania, szanują go za więź z Bogiem, za to, że był dobry, szczery. Za to, że bardzo starał się pomagać biednym ludziom, nie patrzył na rasy, kolor skóry. 
W auli im. Ojca Kordeckiego spotkali się przedstawiciele szkół przybyłych na Jasna Górę. Omówiono dotychczasowe ogólnopolskie przedsięwzięcia podjęte przez Rodzinę. Gimnazjum w Jadownikach zaprosiło nauczycieli na XXX Zjazd Szkół im. Jana Pawła II.  Część pieniędzy zebranych przez komitet organizacyjny zjazdu zostało przeznaczonych dla polskiej rodziny z Kazachstanu, która wróciła do Ojczyzny oraz Fundacji Podkarpackie Hospicjum dla Dzieci. Cieszymy się, że w tym darze jest też cząstka wpłat społeczności szkolnej z Leszczydołu–Nowin. 
W czasie wolnym uczniowie odwiedzili Skarbiec, jasnogórskie muzea, a przede wszystkim modlili się u stóp Cudownego Obrazu Jasnogórskiej Pani. 
Wraz z uczniami wyjechali nauczyciele: Iwona Ochmańska, Anna Suchta, Teresa Przygoda  i Celina Kulesza. Obecny był poczet sztandarowy z klasy VI w składzie:  A. Żebrowska, L. Radziewicz, A. Idzkiewicz, Z. Gąsiewska, M. Wiśniewski i K. Szymański.
*
W Gimnazjum nr 145 im. Jana Pawła II w Warszawie  rozstrzygnięto konkurs na znaczek XVI pielgrzymki RS im. JP2 na Jasną Górę. Wyniki ogłoszono podczas zjazdu. Zwycięski znaczek otrzymali wszyscy uczestnicy.  W konkursie wzięło udział 219 szkól z całej Polski.  Przysłano 296 prac. Wśród projektów były dwa z naszej szkoły: Julii Ochmańskiej ze szkoły podstawowej i Karoliny Kowalskiej z gimnazjum.
 
 
 
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość