Święto szkoły w "Koperniku" (foto)

Od czytelników

Święto szkoły w "Koperniku" (foto)

28.05.2019
autor: MN
24 maja Centrum Edukacji Zawodowej i Ustawicznej obchodziło 11. rocznicę nadania imienia Mikołaja Kopernika. Zostały wręczone nagrody nauczycielom i uczniom. Część artystyczną rozpoczął dworski taniec pawan, który wprowadził obecnych w klimat epoki patrona szkoły.
 
Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in.: wicestarosta Leszek Marszał, zastępca komendanta powiatowego policji mł. insp. Zbigniew Zięcina, zastępca dowódcy jednostki ratowniczo-gaśniczej  PSP bryg. Sławomir Pietrzak, koordynator ds. komunikacji wewnętrznej Quad/Graphics Joanna Krzyżaniak, przedstawicielka Rady Rodziców  Małgorzata Składanek.
Oficjalna część uroczystości rozpoczęła się od złożenia pod pomnikiem Mikołaja Kopernika. Następnie dyr. Grażyna Kalinowska powitała gości i przybliżyła historię nadania szkole imienia wielkiego astronoma, osiągnięcia z minionych 11 lat oraz sukcesy uczniów w roku szkolnym 2018/2019. 
Wicestarosta Leszek Marszał w swoim przemówieniu podkreślił, że szkoła sukcesywnie się rozwija i patron szkoły Mikołaj Kopernik byłby dumny z osiągnięć szkolnej społeczności. Małgorzata Składanek, w imieniu rodziców uczniów, pogratulowała dyrekcji i uczniom sukcesów, życzyła powodzenia w kolejnych działaniach.
 
Już po raz dziesiąty Kapituła „Serce za serce” przyznała statuetkę za wyróżniającą działalność na rzecz szkoły. Otrzymała ją wicedyrektor Dorota Konopka. Natomiast wicedyrektor Natalia Szczerba wręczyła Copernicusy najbardziej aktywnym uczniom. Otrzymali je: 
w kategoriach indywidualnych
• Pomocna dłoń – Kacper Podleś z klasy 2TE, 
• Odkrycie roku – Monika Koczara z kl. 1TL, 
• Wszechstronny rozwój – Aleksandra Ciemerych z kl. 3TL.
 
w kategoriach grupowych:
• Sportowcy Roku – Kacper Jaszewski  i Wiktor Stankiewicz z klasy 1 LBP,
• Wolontariusze z Sercem – Aleksandra Ciemerych, Anita Kołek oraz Milena Głuszak z klasy 3TL,
• Postawa patriotyczna – Wiktoria Pobudkiewicz, Wiktor Stankiewicz, Kacper Śledziak, Kacper Jaszewski z kl. 1LBP oraz Michała Oniszk, Maria Kukwa, Maria Tomczak z klasy 2LBP,
• Charyzma i odwaga do działania – Michał Oniszk, Daniel Śliwka, Alan Falba z klasy 2LBP,
• Młodzi-kreatywni – grupy uczniów, którzy uczestniczyli w konkursie „Rozwiń wiedzę projektowo”, organizowanym przez Quad Graphics:
- Patryk Salwin i Artur Chrzumicki z klasy IITS – projekt „Program do obliczania i formatowania ładunku na europalecie i wybranym środku transportu”,
- Łukasz Skoczylas, Dominik Królikowski, Piotr Jaczewski, Damian Gzowski z klasy IIITI – „Szkolny sklep internetowy”,
- Cezary Skarpetowski z klasy IITI, Dominik Godlewski z klasy kl. IITH oraz Patrycja Wieczorek i Olga Jusińska z klasy kl. ITS – projekt „Wyszkowskie Miasteczko Zawodów”.
 
Po obejrzeniu pięknego tańca, wykonanego przez uczniów w strojach z epoki renesansu, młodzież wzięła udział w "Turnieju wiedzy o czasach Mikołaja Kopernika". były pierniki, symbol Torunia, z którym był związany Mikołaj Kopernik. 
Na zakończenie wystąpiły absolwentki warszawskiego Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina: skrzypaczka Agnieszka Kłosiewicz, współpracująca z Kwartetem Obsession oraz Filharmonią Dowcipu oraz harfistka Natalia Dymarska, współpracująca m.in. z Teatrem Wielkim Operą Narodową i Filharmonią Narodową.
Obchody rocznicy nadania imienia Mikołaja Kopernika przebiegały w miłej atmosferze. Goście, nauczyciele, pracownicy szkoły, uczniowie, zgodnie z tradycją szkoły, dostali pierniki i wysłuchali muzyki z epoki renesansu.
Bezpieczna Przystań
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Bale Karnawałowe w Przedszkolu nr 9 (foto)

Bale Karnawałowe w Przedszkolu nr 9 (foto)

27 stycznia odbył się Bal Karnawałowy. W ten długo wyczekiwany dzień w przedszkolu już od rana pojawiały się bajkowe postacie: wróżki, rycerze, policjanci, czarownice, Spidermeni i wiele innych. Wystrój sali balowej wprowadzał w bajkowy nastrój i zachęcał do wesołej zabawy. Dzieci bawiły się wyśmienicie, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała do tańca. W salach czekał na dzieci słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
zobacz więcej
Dzień Ziemniaka w ZSS w Brańszczyku (foto)

Dzień Ziemniaka w ZSS w Brańszczyku (foto)

16 września uczniowie klasy 1SPB i IVSPB Zespołu Szkół Specjalnych wychowawcami Brańszczyku wraz z wychowawcami świętowali Dzień Ziemniaka.
zobacz więcej
Operacja zakończona powodzeniem

Operacja zakończona powodzeniem

Ponad 100 uczestników, w tym strażacy, nurkowie, wędkarze i rodziny z dziećmi, w ramach Operacji Czysta Rzeka posprzątało kilka ton śmieci zalegających na obu wyszkowskich brzegach Bugu. Akcja organizowana przez wydawcę magazynu Kraina Bugu swoim zasięgiem obejmuje kilkadziesiąt gmin znajdujących się nad Bugiem. Sztab wyszkowski zorganizowało Stowarzyszenie Miłośników Rybienka Leśnego i Okolic.
zobacz więcej
Dzwoniąc na 998 nie połączysz się już ze strażą pożarną

Dzwoniąc na 998 nie połączysz się już ze strażą pożarną

W czwartek 20 maja na Mazowszu rozpocznie się przełączanie alarmowego numeru strażackiego 998 do Centrum Powiadamiania Ratunkowego (112). W powiecie wyszkowskim zmiana ma wejść w życie z dniem 1 czerwca. Dzwoniąc na 998 dodzwonimy się do CPR w Radomiu.
zobacz więcej