Streetworking w wakacje (foto)

Od czytelników

Streetworking w wakacje (foto)

19.09.2017
autor: Grajcyli skład
Jak już wielokrotnie, wakacje naszej grupy pedagogicznej „Grajcyli skład” zaczęły się od spływu kajakowego; tym razem nieznaną nam jeszcze rzeką Omulew pod Ostrołęką. 
W późniejszym czasie - wyjazd do Orzysza na rekonstrukcję współczesnego pola walki i bitwę czołgów. Były też wycieczki rowerowe z podtekstem survivalowym oraz wyjścia do kina. Najmłodsi, a także dziewczęta z grupy młodzieżowej, uczestniczyli 
w nagrywaniu i późniejszej premierze teledysku promującego nasze miasto. Był udział w survivalu na bagnach razem z dziennikarzami „Lata z Radiem”, a następnie udział w programie „Za 7 górą” 
z podróżnikiem Stefanem Czernieckim. Wszyscy niecierpliwie oczekiwaliśmy premiery 177. odcinka w telewizji.
Nie można zapomnieć o wycieczce do Lublina, gdzie zwiedziliśmy skansen, stare miasto oraz obóz koncentracyjny w Majdanku.
Zaś na zakończenie wakacji emocje związane z kolejnym przeniesieniem się w czasie i wycieczką do siedziby królewskiej w Wilanowie. Tu odwiedziliśmy królewskie apartamenty, sale gościnne, a także podziwialiśmy niezliczone kolekcje dzieł sztuki z wielu stron świata. Po obejrzeniu pałacu przyszedł czas na spacer po barwnie urządzonych ogrodach i nad starorzeczem Wisły, gdzie największą atrakcją było karmienie dzikich kaczek paluszkami, a później wyławianie z wody torebki po paluszkach, przez co później nie wszyscy mieli suche buty.
Po Wilanowie, w którym spędziliśmy więcej czasu niż planowaliśmy, nadeszła pora na oglądanie militariów w Muzeum Wojska Polskiego i zabawę między czołgami, wozami bojowymi, penetrację armat, szczególnie wielkokalibrowych, a także rozważania na temat startu samolotów z placu oraz ich lądowaniu na naszych nadbużańskich łęgach.
Czas wyjazdu tradycyjnie szybko minął, a w busie kanapki, ciastka i picie szybko poszły w ruch. Później oczywiście prośba, by zajechać do McDonald’sa. Jednak przed samym Macem… towarzystwo tak smacznie spało, że żal było je budzić.
Grupa pedagogiki niekonwencjonalnej działa w ramach projektu dofinansowanego przez gminę Wyszków  i realizowanego od roku 2015 przez Fundację Nad Bugiem.
Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Konkurs recytatorski utworów Jana Brzechwy. Jaki jest twój ulubiony utwór?

Konkurs recytatorski utworów Jana Brzechwy. Jaki jest twój ulubiony utwór?

Przez odpowiednią literaturę dla dzieci kształtuje się przyszłego czytelnika. Te słowa Jana Brzechwy przyświecały kolejnej edycji Gminnego Konkursu Recytatorskiego utworów patrona Szkoły Podstawowej w Lucynowie. Wzięli w niej udział uczniowie szkół podstawowych z gminy Wyszków.
zobacz więcej
Technologia pomaga palaczom znaleźć mniej szkodliwe alternatywy

Technologia pomaga palaczom znaleźć mniej szkodliwe alternatywy

Niestety, mimo podejmowanych na przestrzeni lat działań edukacyjnych i kampanii społecznych, liczba palaczy na świecie, w tym również w Polsce, nie zmniejsza się. Zdaniem niektórych ekspertów, przede wszystkim z uwagi na nieodpowiednio prowadzoną pozbawioną realnego podejścia politykę antynikotynową. 
zobacz więcej
Zespół Future Perfect bezpłatnie udostępnia zestawy do nauki lekcji języka angielskiego

Zespół Future Perfect bezpłatnie udostępnia zestawy do nauki lekcji języka angielskiego

Zespół Future Perfect zachęca do skorzystania z zestawów przygotowanych przez zespół Future Perfect. Zestawy są oparte na wymaganiach leksykalnych egzaminu maturalnego, ale także nauczyciele szkół podstawowych znajdą wśród nich wiele cennych materiałów.
zobacz więcej
Polsko-niemiecka wymiana uczniów Skłodowskiej (FOTO)

Polsko-niemiecka wymiana uczniów Skłodowskiej (FOTO)

W dniach 12.03-19.03.2024 r. uczniowie Zespołu Szkół nr 1 im. Marii Skłodowskiej-Curie wyjechali na spotkanie z młodzieżą z nowej szkoły partnerskiej Gesamtschule an der Erft z Neuss. Spotkanie młodych Polaków i Niemców odbyło się dzięki finansowemu wsparciu międzynarodowej organizacji Polsko-Niemieckiej Współpracy Młodzieży.
zobacz więcej