Radośnie zakończyli karnawał (foto)

Od czytelników

Radośnie zakończyli karnawał (foto)

14.02.2018
autor: ZSS Brańszczyk
W tłusty czwartek uczniowie i przedszkolaki Zespołu Szkół Specjalnych w Brańszczyku bawili się na balach karnawałowych.
W tłusty czwartek w ZSS w Brańszczyku odbył się bal karnawałowo - walentynkowy.
"Poloneza czas zacząć..." - tymi słowami bal karnawałowy rozpoczęła Dyrektor Szkoły Eżbieta Piórkowska. Wraz z przewodniczącym Samorządu Uczniowskiego Beniaminem Mrozem, zachęcając wszystkich uczestników balu, ruszyli krokiem pięknego tańca narodowego. Jakże wspaniałe uśmiechy towarzyszyły wszystkim uczniom i gościom. W pięknie udekorowanej sali Remizy Strażackiej młodzież bawiła się przy dźwiękach, które serwował DJ Benio - uczeń ZSS. Koleżanki z sąsiedniej szkoły uczyły wszystkich tańca „Macarena”, a najmłodszych i nie tylko w utworze „Chocolade choco choco” rozgrzewały sympatyczne studenki - praktykantki Karolina i Aleksandra. Na uwagę zasługuje poczęstunek przygotowany na zajęciach przez uczniów ZSS - same specjały na tłusty czwartek.
Wszyscy bawili się radośnie i pięknie, chętnie uczestniczyli w konkursach zorganizowanych przez Samorząd Uczniowski, także nie zabrakło słynnej „Belgijki” - tańca integracyjnego, w którym każdy miał okazję zatańczyć z każdym. - To był naprawdę super bal, na takim jeszcze nie byłam - mówiła uczennica. A inni pytali: „kiedy następny?”
Serdeczne podziękowania dla pani Anety Marchewki ze Szkoły Podstawowej w Brańszczyku i dla wszystkich dziewcząt, które zechciały zaszczycić nas swoją obecnością i umilić zabawę. Szczególne podziękowania składamy urzędnikom Gminy Brańszczyk za udostępnienie sali. Bal został zorganizowany przez Samorząd Uczniowski ZSS w Brańszczyku, którym opiekują się panie Katarzyna Jermacz i Aneta Kania.
 
Bal karnawałowy w przedszkolu
Przedszkolaki też lubią się bawić, dlatego w tłusty czwartek wszystkie dzieci wzięły udział w balu karnawałowym. Imprezę rozpoczęła inscenizacja bajki o Czerwonym Kapturku przygotowana przez starszaki, a następnie dzieci zaprezentowały kilka wierszy Jana Brzechwy. Kolejnym punktem programu była prezentacja strojów karnawałowych. W balu wzięli udział m.in. strażacy, policjanci, kierowcy, wróżki i biedronki. Przedszkolaki wyglądały zjawiskowo! To był prawdopodobnie najbarwniejszy bal karnawałowy w historii naszego przedszkola.
Po zabawie nadszedł czas na słodki poczęstunek, a także wiele eksperymentów z wykorzystaniem wody, bibuły, jajka, sody i wielu innych przedmiotów. To był dzień pełen wrażeń, o którym dzieci na pewno będą długo pamiętały.
 
Mama Dawida czytała przedszkolakom
W ramach akcji „Cała Polska czyta dzieciom” mama Dawida zawitała do naszego przedszkola, aby przeczytać przedszkolakom kilka wyjątkowych bajek. Koledzy i koleżanki chłopca byli oczarowani prezentacją mniej lub bardziej znanych baśni. Dziękujemy za wspólne rozwijanie kompetencji czytelniczych u najmłodszych. Zachęcamy również pozostałych rodziców przedszkolaków, aby brali przykład z mamy Dawida. Serdecznie zapraszamy w imieniu przedszkolaków!
Nina Wiśniewska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość