PaT-port z Leszczydołu-Nowin w Podkowie Leśnej

Od czytelników

PaT-port z Leszczydołu-Nowin w Podkowie Leśnej

11.12.2016
autor: Teresa Przygoda
30 uczniów Gimnazjum w Leszczydole-Nowinach wzięło udział w II Miejskim Przystanku PaT w Podkowie Leśnej – wydarzeniu w ramach programu „Profilaktyka a Ty”. Wyjazd zorganizowała opiekunka PaT-portu Iwona Ochmańska . Tym razem PaT-owicze z Leszczydołu-Nowin sami reprezentowali gminę Wyszków. Do Podkowy przybyło 450 osób z województwa Mazowieckiego. Wśród nich, jak zawsze niezawodny, zespół z Leszczydołu-Nowin.
„PaT” to ogólnopolski program Komendy Głównej Policji, promujący wśród młodzieży modę na życie wolne od uzależnień, agresji i przemocy. To kreowanie postaw wzajemnej pomocy i szacunku.
Młodzież miała do wyboru kilkanaście warsztatów, takich jak: samba brazylijska, trening twórczego myślenia, malowanie na koszulkach, hip-hop, woskowe cuda, taniec towarzyski, zumba, taniec jazzowy, samoobrona, hip-hopowa mowa, krótkofalarskie, fizjoterapia, teatralne. Największym zainteresowaniem uczniów cieszyła się samba, malowanie na koszulkach, woskowe cuda i hip-hopowa moda. Umiejętności nabyte podczas wielogodzinnych warsztatów uczestnicy spotkania pokazali podczas uroczystej gali. Na zakończenie zagrał koncert zespół Bethel, którego występy podobają się PaT-owiczom coraz bardziej. Podobnie jest z animacjami społecznościowymi, które organizatorzy wzbogacają coraz to nowymi tańcami. Jest to świetny pomysł na integrację grup.
Było to kolejne w tym roku szkolnym radosne, pełne młodej energii wydarzenie, w którym młodzież gimnazjum z Leszczydołu-Nowin wzięła udział. Program przystanku był bardzo urozmaicony i nikt się nie mógł nudzić. O to bardzo dobrze zadbali gospodarze. Udało im się pozyskać ciekawych instruktorów. Wystarczy wymienić Branko Bielopotockiego (hip – hop) czy Sophie Kobus (samba brazylijska). Po raz kolejny liderzy PaT udowodnili, że życie bez uzależnień, agresji i przemocy też może być ciekawe. A młodzież w Leszczydole-Nowinach już niecierpliwie czeka na następne spotkanie PaT-owiczów. Grupa swoją aktywnością na stałe wpisała się w PaT-owski krajobraz. 
 
Eurodock 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Piątka podsumowała semestr (foto)

Piątka podsumowała semestr (foto)

Uroczyste podsumowanie pracy w pierwszym semestrze roku szkolnego 2019/2020 w Szkole Podstawowej nr 5 w Wyszkowie miało miejsce 30 stycznia w hali sportowej WOSiR. Wręczono nagrody 124 wyróżnionym uczniom oraz listy gratulacyjne ich rodzicom. W Koncercie Noworocznym wystąpili uczniowie, ich rodzice i nauczyciele.
zobacz więcej
Już niebawem Święta. Czy masz w rodzinie palacza i pomysł na prezent dla niego?

Już niebawem Święta. Czy masz w rodzinie palacza i pomysł na prezent dla niego?

Pandemia to wyjątkowo ciężki i stresujący czas. Większość ludzi nie wychodzi z domu, przed komputerami siedzą pracownicy, dzieci, które mają zdalne nauczania, studenci zamknięci na stancjach i w domach. To nie ułatwia osobom palącym porzucenia nałogu. Idą święta, czas noworocznych postanowień, wśród których od lat dominuje jedno: pozbyć się papierosów z naszego życia! Czy możemy pomóc najbliższym zrealizować ten cel?
zobacz więcej
List do redakcji: Stanąć w obronie naszych spraw

List do redakcji: Stanąć w obronie naszych spraw

Niezależnie, czy mieszkamy na osiedlu Norwida, w domku przy Mazowieckiej lub Szpitalnej, czujemy się obywatelami miasta. Stawiając dom, blok, tworząc osiedle czy budynek użyteczności publicznej, wpływamy na wygląd miasta. Wyróżniająca architektura zapewnia o tożsamości danego miejsca. Odbiorcami naszych działań stają się wszyscy mieszkańcy. Brzydki albo ładny budynek nie ograniczy swojego oddziaływania tylko do działki, na której został wzniesiony. Wszyscy będą go widzieć, a więc i oceniać, czasem mówiąc ogólnie: „ale tu brzydko” lub „ale tu ładnie”.
zobacz więcej
Sprawdź swój e-PIT

Sprawdź swój e-PIT

Od 15 lutego urzędy skarbowe automatycznie przygotują i udostępnią roczne zeznania podatkowe. Każdy podatnik może wybrać, czy chce skorzystać ze swojego e-PIT-a sporządzonego przez administrację skarbową, czy też samodzielnie wypełnić zeznanie podatkowe.
zobacz więcej