PaT-port z Leszczydołu-Nowin w Podkowie Leśnej

Od czytelników

PaT-port z Leszczydołu-Nowin w Podkowie Leśnej

11.12.2016
autor: Teresa Przygoda
30 uczniów Gimnazjum w Leszczydole-Nowinach wzięło udział w II Miejskim Przystanku PaT w Podkowie Leśnej – wydarzeniu w ramach programu „Profilaktyka a Ty”. Wyjazd zorganizowała opiekunka PaT-portu Iwona Ochmańska . Tym razem PaT-owicze z Leszczydołu-Nowin sami reprezentowali gminę Wyszków. Do Podkowy przybyło 450 osób z województwa Mazowieckiego. Wśród nich, jak zawsze niezawodny, zespół z Leszczydołu-Nowin.
„PaT” to ogólnopolski program Komendy Głównej Policji, promujący wśród młodzieży modę na życie wolne od uzależnień, agresji i przemocy. To kreowanie postaw wzajemnej pomocy i szacunku.
Młodzież miała do wyboru kilkanaście warsztatów, takich jak: samba brazylijska, trening twórczego myślenia, malowanie na koszulkach, hip-hop, woskowe cuda, taniec towarzyski, zumba, taniec jazzowy, samoobrona, hip-hopowa mowa, krótkofalarskie, fizjoterapia, teatralne. Największym zainteresowaniem uczniów cieszyła się samba, malowanie na koszulkach, woskowe cuda i hip-hopowa moda. Umiejętności nabyte podczas wielogodzinnych warsztatów uczestnicy spotkania pokazali podczas uroczystej gali. Na zakończenie zagrał koncert zespół Bethel, którego występy podobają się PaT-owiczom coraz bardziej. Podobnie jest z animacjami społecznościowymi, które organizatorzy wzbogacają coraz to nowymi tańcami. Jest to świetny pomysł na integrację grup.
Było to kolejne w tym roku szkolnym radosne, pełne młodej energii wydarzenie, w którym młodzież gimnazjum z Leszczydołu-Nowin wzięła udział. Program przystanku był bardzo urozmaicony i nikt się nie mógł nudzić. O to bardzo dobrze zadbali gospodarze. Udało im się pozyskać ciekawych instruktorów. Wystarczy wymienić Branko Bielopotockiego (hip – hop) czy Sophie Kobus (samba brazylijska). Po raz kolejny liderzy PaT udowodnili, że życie bez uzależnień, agresji i przemocy też może być ciekawe. A młodzież w Leszczydole-Nowinach już niecierpliwie czeka na następne spotkanie PaT-owiczów. Grupa swoją aktywnością na stałe wpisała się w PaT-owski krajobraz. 
 
NINA - kopia
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość