Ojcu Świętemu śpiewajmy...

Od czytelników

Ojcu Świętemu śpiewajmy...

08.12.2017
autor: Teresa Przygoda
26 listopada w kościoła p.w. Chrystusa Sługi w Leszczydole-Nowinach zostały uroczyście umieszczone relikwie Jana Pawła II. Inicjatorem sprowadzenia relikwii była młodzież z koła wolontariatu działającego w szkole, którego opiekunem jest Iwona Ochmańska, a sprowadził je proboszcz parafii ks. Jan Soliwoda. Uczniowie to niezwykłe wydarzenie uświetnili częścią artystyczną. Uroczystość transmitowało i udostępniło słuchaczom w całej diecezji Radio „Nadzieja”. Mszę Świętą odprawił i kazanie wygłosił ks. biskup Stanisław Stefanek. Na mszy był obecny dyr. szkoły Krzysztof Ochmański, nauczyciele, uczniowie z pocztem sztandarowym na czele i licznie zgromadzeni parafianie. 
Szkoła Podstawowa w Leszczydole-Nowinach przygotowuje się do obchodów w roku 2018 dwóch ważnych rocznic – 20. rocznicy nadania szkole im. Jana Pawła II i 40. rocznicy pontyfikatu i tym faktem zapoczątkowała obchody tych jakże ważnych dla szkoły jubileuszów. Sprowadzone przez proboszcza ks. Jana Soliwodę i uroczyście umieszczone w parafialnym kościele relikwie będą wspaniałym darem od naszych uczniów. Młodzież z koła wolontariatu już wcześniej zebrała pieniądze i zainicjowała zakup do kościoła obrazu swojego patrona Jana Pawła II. Miejsce poświęcone w kościele Janowi Pawłowi II będzie skłaniało do refleksji nie tylko uczniów, ale też wszystkich parafian. Możliwość utrwalenia duchowego dziedzictwa po Janie Pawle II w kościele jest przywilejem, obowiązkiem, ale i wyrazem wdzięczności za pontyfikat „Świętego Papieża przełomu drugiego i trzeciego tysiąclecia wiary chrześcijańskiej”. Jan Paweł II służył całemu Kościołowi, miał serce dla wszystkich, ale nigdy nie zapomniał, z jakiego narodu się wywodził.
Oprawę artystyczną mszy przygotowała młodzież. Wystąpił ZPiT „Wyszków”, który zaśpiewał Ojcu Świętemu kilka pięknych refleksyjnych pieśni. „ Zawsze byłeś z nami przez tyle długich, długich lat, swoje serce nam dałeś, teraz pozostawiłeś pustkę, ale błogosław nam Ojcze Święty i czuwaj nad nami” – śpiewali uczniowie. A nasza szkoła już 19. lat realizuje przesłanie tego wielkiego Polaka, który ciągle przemawia i inspiruje. 
Pieśni przeplatane były wierszami Karola Wojtyły, słowami Jana Pawła II i najbliższego przyjaciela Ojca Świętego – kardynała Stanisława Dziwisza. Treści te przekazali uczniowie Iza Wicińska, Dawid Stosio, Oliwia Leonidow, Wiktor Mikołajczyk. A Kuba Dawidczyk i Kacper Rozenek włączyli się w oprawę Mszy Świętej i czytali fragm. Pisma Świętego. 
Podniosły charakter uroczystości nadała obecność biskupa Stanisława Stefanka, który celebrował mszę i wygłosił Słowo Boże.
Nina Wiśniewska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość