Nagrodzeni eco uczniowie (foto)

Od czytelników

Nagrodzeni eco uczniowie (foto)

05.10.2019
autor: WFOŚiGW w Warszawie
4 października w Centrum Edukacji Kampinoskiego Parku Narodowego odbyła się uroczysta gala wręczenia nagród w konkursie EKOSZKOŁA- EDYCJA II. Konkurs organizowany jest przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie dla uczniów szkół podstawowych z Mazowsza. Sporo nagród zgarnęli uczniowie wyszkowskich podstawówek.
 
Celem konkursu jest upowszechnianie i popularyzacja działań związanych z edukacją ekologiczną i ochroną środowiska prowadzonych w szkołach podstawowych oraz kreowanie właściwych postaw dzieci i młodzieży w zakresie ochrony środowiska.- Osoby, które zdecydowały się wziąć udział w naszym konkursie EKOSZKOŁA udowodniły, że zależy im na tym, żebyśmy żyli w czystym i zdrowym środowisku. Jestem pod wielkim wrażeniem świadomości ekologicznej jaką się dzieci wykazały. Jest ona naprawdę imponująca. Udowodnili to swoimi bogatymi w wyobraźnię pracami, które obrazują w sposób jasny i przejrzysty, na czym powinna polegać ochrona przyrody. Wszystkim uczestnikom dziękuję za udział w konkursie, a laureatom gratuluję - powiedziała Anna Król, prezes WFOŚiGW w Warszawie.
Konkurs realizowany jest w dwóch kategoriach: prace plastyczne dla uczniów szkół podstawowych z klas I-III, fotografie dla uczniów szkół podstawowych z klas IV–VIII.
Każdy uczestnik miał przygotować maksymalnie trzy prace plastyczne bądź trzy fotografie. Nagrodzone prace plastyczne są wykonane dowolną techniką przy użyciu w szczególności surowców wtórnych lub przedmiotów pochodzenia naturalnego. Temat pracy plastycznej i fotografii odzwierciedlają dotychczasowe działania szkoły na rzecz ochrony środowiska i kształtowania postaw proekologicznych.
Do konkursu zgłosiły się trzy szkoły z Wyszkowa: Szkoła Podstawowa nr 5, Szkoła Podstawowa nr 4 oraz Szkoła Podstawowa nr 1. Komisja konkursowa przyznała 7 nagród dla uczniów wyszkowskich podstawówek. I i III miejsce w kategorii prace plastyczne zajęli uczniowie z SP5, II miejsce uczeń z SP4. W kategorii fotografie II i III nagroda powędrowała do uczniów z SP1. Przyznano również nagrody specjalne Zarządu, które otrzyma m.in. uczeń SP5 za precyzyjne przedstawienie procesu recyklingu oraz uczeń SP1 za najbardziej barwną pracę.
ASF - 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość