Magia Świąt Bożego Narodzenia (foto)

Od czytelników

Magia Świąt Bożego Narodzenia (foto)

17.12.2019
autor: Organizatorzy
Okres świąt Bożego Narodzenia to magiczny czas bycia razem z rodziną. W czwartek 12 grudnia uroczystość z okazji zbliżających się świąt przygotowało Niepubliczne  Przedszkole „Zaczarowany Ołówek” w Zabrodziu.
 
Na jasełka do sali Gminnego Ośrodka Kultury w Zabrodziu przybyły całe rodziny. Śpiew kolęd, pastorałek oraz piosenek świątecznych głośno rozbrzmiewał i radował ich serca. Wszystkich przywitała Mariola Bogdanowicz, współwłaścicielka przedszkola. Powiedziała, że przedszkole kultywuje tradycje świąt Bożego Narodzenia poprzez zabawę, zajęcia edukacyjne związane z tradycjami i zwyczajami świątecznymi oraz uroczystości, ale to rodzina jest najważniejszym środowiskiem w życiu każdego człowieka. 
- Dziecko poznaje tradycje świąteczne w domu rodzinnym, a potem, gdy dorośnie, kultywuje je w gronie własnej rodziny i przekazuje następnym pokoleniom - zaznaczyła.
W jasełkach zgodnie z tradycją było Dzieciątko i Święta Rodzina, nie zabrakło aniołów i pasterzy. Były gwiazdeczki, głodny kotek i zmarznięty ptaszek, którym pomogła główna bohaterka przedstawienia Zosia. Oczywiście z darami do Dzieciątka przybyli  trzej królowie. Dzieci, przy akompaniamencie Anny Wosek (organy) i Łukasza Dąbrowskiego (akordeon), zaśpiewały pięć  utworów,  piosenki: ”Poszły dzieci do Betlejem” (partie solo Aleksandra Anaszewska), „Kochany Mikołaj”  (partie solo Malwina Gąsior), pastorałkę „Bosy pastuszek” (partie solo Zosia Dąbrowska) oraz kolędę „Pójdźmy wszyscy do stajenki” (partie solo Basia Stasiak). Podczas śpiewu najmłodsze dzieci, które siedziały przy ogromnej choince, wesoło machały małymi choinkami z papieru ozdobionymi brokatowymi gwiazdkami. Na zakończenie występu piosenkę „Kochany panie Mikołaju” zaśpiewała Zosia Dąbrowska.
Po występie były życzenia od Marioli Bogdanowicz oraz cukierki od Elżbiety Jurczyk, sekretarz Gminy Zabrodzie, która zaszczyciła przedszkolaków swoją obecnością. 
Dzieci przekazały rodzicom kartki z życzeniami od właścicieli i pracowników przedszkola. Na zakończenie wraz z rodzinami wzięły udział w warsztatach bożonarodzeniowych. W drugiej sali  na stołach leżały ozdoby świąteczne: gałązki świerkowe i jodłowe, szyszki, suszone pomarańcze, cynamon, kolorowe kokardki, koraliki, gwiazdeczki. Dzieci ozdabiały nimi uszyte z materiału choinki. Czas spędzony z rodzicami na robieniu ozdób świątecznych wprowadził wszystkich zebranych w magię zbliżających się Świat Bożego Narodzenia.
W przygotowanie dzieci do występów i organizację warsztatów bożonarodzeniowych zaangażowały się panie: Ilona Rudnik, Marlena Augustyniak, Joanna Kapsa, Iwona Markuszewska, Milena Skwara i Agnieszka Wójcik.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość