Lusterka jako ozdoba łazienki

Od czytelników

Lusterka jako ozdoba łazienki

06.08.2019
autor: Materiał zewnętrzny
Znając podstawowe zasady na temat tego, w jaki sposób da się optycznie manipulować wielkością pomieszczenia i jakimi przedmiotami uzupełniać aranżację wnętrz, można uzyskać bardzo ciekawe wystroje. Jednym z elementów dekoracyjnych, których nigdy za wiele, są lusterka. Choć niepozorne daję wielkie możliwości.
 
Nie ma łazienki, w której nie pojawia się żadne lustro. Bez niego codzienna toaleta byłaby bardzo uciążliwa, nie mówiąc o takich czynnościach jak golenie, czy nakładanie makijażu, które byłyby niemożliwe. Nic więc dziwnego, że jest jedno większe lustro, najczęściej w okolicy umywalki, ale niekoniecznie. Jest jednym z najważniejszych elementów wyposażenia łazienki. Warto jednak spojrzeć nieco inaczej. Wcale nie musi być traktowane tylko w kategorii czegoś praktycznego. Są też ozdobą, która pomoże urozmaicić i udekorować wnętrze. Lustra warto dawać do każdego wnętrza, także do łazienki.
 

Nietypowy k​ształt łazienki może inspirować

Większość łazienek to mały kwadrat lub prostokąt, choć w ostatnich latach można zauważyć, że niekoniecznie zawsze tak jest. W cenie są duże łazienki, no i czasem mają ciekawszy kształt. To zachęca do tego, by bardziej skoncentrować się na aranżacji. Przy dużych łazienkach niesamowity efekt można uzyskać poprzez powieszenie większej liczby luster. Wprost fenomenalnie może wyglądać wzór z mniejszych lusterek w kształcie plastra miodu.
 

Nie tylko nad umywalką

Planując łazienkę, najczęściej już na wstępie zakłada się, że będzie jedno duże lustro nad umywalką. Wydaje się, że jest to najbardziej oczywiste i praktyczne miejsce. Warto jednak wziąć pod uwagę również mniejsze lusterka. Będą stanowiły świetne uzupełnienie aranżacji. Można je postawić lub powiesić w różnych miejscach. Dzięki temu rozwiązaniu cała łazienka wyda się jaśniejsza i przestronniejsza. Poza tym lusterka są czasem bardzo efektowne, więc idealnie sprawdzają się jako dekoracje.
 

Które lusterka wybrać?

Uniwersalnym wyborem będą lusterka stojące. Można je postawić w dowolnym miejscu, nie trzeba wiercić w ścianie dziur na haczyki. Najbardziej uniwersalne lusterka to te okrągłe, z metalową obwódką i na metalowej podstawce. Jeśli w łazience pojawia się armatura w srebrnym kolorze, będzie do idealne uzupełnienie. Poza tym lustro tego rodzaju najczęściej jest dwustronne i z jednej strony mają tradycyjną taflę szkła, a z drugiej mamy lustro powiększające. Może się to okazać, że będzie to świetna pomoc podczas makijażu.
Kiedy łazienka posiada ciekawą aranżację i szuka się dodatkowych akcentów kolorystycznych, warto poszukać lusterek stojących, których ramka nie będzie z metalu. Bez trudu można znaleźć plastik w dowolnym kolorze. A jeśli się chce postawić na materiały naturalne, w sklepach są lusterka, których ramki są drewniane. Najczęściej lustra tego rodzaju stawia się na blacie obok umywalki, ale może znajdzie się inne ciekawe miejsce, w którym na przykład bardzo ładnie będzie się odbijać światło? Nie bez powodu tak wielu projektantów w swoich pomysłach uwzględnia lustra pod każdą postacią.
Nina Wiśniewska
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość