Konkurs gminny „Rozśpiewane wiersze Brzechwy i Tuwima” (foto)

Od czytelników

Konkurs gminny „Rozśpiewane wiersze Brzechwy i Tuwima” (foto)

04.06.2017
autor: Przedszkole nr 9
W środę 31 maja w Przedszkolu nr 9 „Bajka” w Wyszkowie odbył się gminny konkurs „Rozśpiewane wiersze Brzechwy i Tuwima”. Jan Brzechwa i Julian Tuwim to czarodzieje słowa i dziecięcej radości. Ich popularność wśród kilku już pokoleń jest niezwykła. Podczas naszego konkursu znane wszystkim wiersze usłyszeliśmy w nowej wersji, wersji muzycznej. Uczestnicy konkursu zaprezentowali swoje umiejętności wokalne i artystyczne, a występy oceniało niezależne jury.
W konkursie udział wzięli reprezentanci wyszkowskich przedszkoli (Przedszkola nr 1, Przedszkola nr 3, Przedszkola Integracyjnego nr 4, Przedszkola nr 7, Przedszkola nr 9) oraz dzieci z oddziałów przedszkolnych w szkołach (SP nr 1, SP nr 5 oraz SP w Leszczydole Starym). Kategoria wiekowa uczestników: 5 i 6 lat.
Największą popularnością wśród wykonawców cieszył się utwór „Kaczka Dziwaczka” oraz „Na wyspach Bergamutach”, ale pojawiły się także wokalne aranżacje wierszy „Jak rozmawiać trzeba z psem”, „Ryby, żaby i raki”, „Witajcie w naszej bajce”. Wszystkie występy były nagradzane przez publiczność ogromnymi brawami. W przerwie między występami a ogłoszeniem wyników, kiedy jury obradowało, publiczność mogła obejrzeć popisy taneczne naszych uzdolnionych 5-latków z gr. „Smerfy”.
Poziom konkursy był bardzo wyrównany i po naradach jury zdecydowało, iż wszyscy uczestnicy zdobędą I miejsce. Za swój występ mali piosenkarze otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe.
Dziękujemy uczestnikom za przybycie i wspaniałe wykonania muzyczne oraz nauczycielom, którzy przygotowywali swoich podopiecznych do występów.
ASF - 2021
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość