Broniewski patriotycznie (foto)

Od czytelników

Broniewski patriotycznie (foto)

15.11.2018
autor: Organizatorki: Emilia Biernacka, Jolanta Królikowska, Marta Sadowska
Inspiracją do zorganizowania konkursu były obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, a mottem słowa patrona Szkoły Podstawowej nr 2 w Wyszkowie Władysława Broniewskiego: „Ale moje słowa dolecą do Niepodległej…”
 
Ma to związek z biografią poety. Nie tylko piórem udowadniał swój patriotyzm, pisząc: „Mnie ta ziemia od innych droższa…”, posiadał też piękny żołnierski dorobek.
Recytatorzy w rywalizacji konkursowej zaprezentowali wspaniałe liryki patriotyczne, które wyszły spod pióra Broniewskiego. Wykazali się zdolnościami twórczymi i wrażliwością na piękno ojczystego języka. 
Eliminacje przebiegały w dwóch kategoriach wiekowych.

Laureatami zostali:
- w klasach IV-VI: I miejsce – Klaudia Żuchowska (SP2 Wyszków), II – Maria Czyż (SP4 Wyszków), III – Karolina Szymańska (SP1 Wyszków) oraz Nikodem Biernacki (SP Rybno), wyróżnienia: – Jakub Biernacki (SP1 Wyszków) i Zofia Wołyniec (SP2 Wyszków)
 
- w klasach VII-VIII: I miejsce – Zuzanna Deluga (SP1 Wyszków), II – Wiktoria Buźniak (SP2 Wyszków), III – Julia Ciach (SP2 Wyszków) i Weronika Skoczeń (SP Rybno), wyróżnienie – Weronika Urbanowska (SP Lucynów).
 
Wszystkim uczestnikom i ich opiekunom dziękujemy za przyjęcie zaproszenia do udziału w konkursie, a burmistrzowi p. Grzegorzowi Nowosielskiemu za objęcie honorowego patronatu i ufundowanie nagród książkowych.
 
Husqvarna 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość