Biznesplan? To nie takie trudne!

Od czytelników

Biznesplan? To nie takie trudne!

30.06.2018
autor: Beata Sierzan
Uczniowie klasy IId  I LO im. C. K. Norwida w Wyszkowie w ramach edukacji ekonomicznej poszerzali swoją wiedzę dotyczącą konstruowania biznesplanu poprzez udział w ogólnopolskim projekcie „Biznesplan? To nie takie trudne!”.
Podsumowaniem projektu, którego organizatorami są Stowarzyszenie Krzewienia Edukacji Finansowej z Gdyni oraz Narodowy Bank Polski, było przygotowanie biznesplanu na konkurs „Mój biznes regionalny”, uwzględniającego lokalne zasoby naturalne i kulturowe. Zespoły uczniów tworzyły biznesplany na 20-godzinnych warsztatach, wykorzystując materiały projektowe m.in. podręcznik W. Kotowskiego „Od oszczędzania do inwestowania we własny biznes”.
Udział uczniów zarówno w projekcie, jak i konkursie miał na celu poszerzanie wiedzy oraz rozwijanie postaw przedsiębiorczych wśród młodzieży, a także skierowanie ich uwagi na wykorzystanie lokalnego potencjału kulturowego i środowiska naturalnego przy planowaniu w przyszłości własnej działalności gospodarczej.
Uczniowie oprócz praktycznej wiedzy otrzymali certyfikaty potwierdzające udział w projekcie.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
List nauczycieli do radnych gminy Wyszków

List nauczycieli do radnych gminy Wyszków

Szanowni Państwo Radni Miejscy
 
Wiemy już, jaką decyzję w sprawie wdrażania reformy oświaty w Wyszkowie podjął Pan Burmistrz. Ale wiemy też, że nie jest to decyzja wiążąca, bo nie leży ona w kompetencji Burmistrza, lecz Rady Miejskiej. Wiemy też, że pogląd Pana Burmistrza nie jest ostateczny, bo sam to podkreślał.
zobacz więcej
W Krainie Klocków Lego (foto)

W Krainie Klocków Lego (foto)

W ubiegłym tygodniu grupa uczniów z młodszych klas ZSS w Brańszczyku była na fantastycznej wycieczce w Warszawie. Dzieci miło spędziły czas na wystawie klocków Lego, która łączyła zabawę i edukację.
zobacz więcej
Uczniowie z Leszczydołu-Nowin w Pytaniu na śniadanie (foto)

Uczniowie z Leszczydołu-Nowin w Pytaniu na śniadanie (foto)

Klasy V, VI i VII ze Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Leszczydole-Nowinach wzięły udział w nagraniu programu telewizyjnego „Pytanie na śniadanie”. Program szedł na żywo 9 grudnia i był częściowo nagrywany na lodowisku na Stadionie Narodowym w Warszawie. Lodowisko to jeden z punktów programu wycieczki do Warszawy, którą zorganizowały wychowawczynie klas: T. Przygoda, A. Skawska i A. Suchta z okazji mikołajek. Było też kino, muzeum i wizyta u króla Stasia. 
zobacz więcej
Napisali konkurs na szóstkę z plusem (foto)

Napisali konkurs na szóstkę z plusem (foto)

W Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Leszczydole-Nowinach 4 czerwca odbył się IX Gminny Konkurs Matematyczny „Liczę na szóstkę z plusem”. Wzięli w nim udział uczniowie klas czwartych z terenu Gminy Wyszków. Organizatorkami były panie Adriana Rozenek i Anna Suchta. 
zobacz więcej