Sound’n’Grace dla wyszkowian i Jana Pawła II (foto)

Kultura

Sound’n’Grace dla wyszkowian i Jana Pawła II (foto)

17.10.2018
autor: Elżbieta Borzymek
Piękne chwile, stanowczo zbyt krótkie, przeżyli uczestnicy koncertu zespołu Sound’n’Grace. Kaplica przy Sanktuarium św. Rodziny wieczorem 16 października nie mogła pomieścić wszystkich sympatyków chóru. Koncert odbył się w dniu 40. rocznicy wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża. – Razem stworzyliśmy taki piękny pomnik Janowi Pawłowi II – podsumował koncert ks. proboszcz. – Dziękujemy bardzo za to, że nie tylko tutaj, u nas, ale w całym kraju wasze piosenki dostarczają dobrych wartości – zwrócił się do artystów.
 
Chór Sound’n’Grace, wykonujący muzykę gospel, soul, R&B i funk, wykonał kilka największych swoich przebojów, od pierwszych taktów porywając widzów – w bardzo różnym wieku, od kilkulatków po seniorów. Wszyscy, najmłodsze dzieci zaproszone na scen, z artystami, śpiewali refreny „Dachu” czy „Idealnie”. 
- Koncert dał nam bardo dużo dobrych emocji, dobrych wrażeń, dobrych uczuć. Dzięki niemu będzie ten wieczór piękniejszy, ale nie tylko ten wieczór. Wszyscy czujemy niedosyt i chyba o to też chodziło – słowa ks. proboszcza Kazimierza Wądołowskiego poparła burza oklasków. – Zachęciliście do śpiewu, do pozytywnych wartości. Bardzo serdecznie wam za to dziękujemy – zwrócił się do członków zespołu. – Dziękujemy, że przyjechaliście do nas, chcieliście być razem z nami. Dobrze się złożyło, że to akurat 16 października. Razem stworzyliśmy taki piękny pomnik Janowi Pawłowi II. On bardzo lubił młodzież i myślę, że to dzisiejsze spotkanie na pewno by mu się podobało. Dziękujemy, dziękujemy bardzo za to, że nie tylko tutaj, u nas, ale w całym kraju wasze piosenki dostarczają dobrych wartości. O wartości trzeba się troszczyć, dbać o nie i o to też zabiegał Jana Paweł II. Zachęcam wszystkich młodych, aby tymi wartościami żyli, żeby od siebie wymagać. A wasze piosenki też o tym mówią.
Zamiast kwiatka wszyscy wokaliści dostali na pamiątkę albumy o parafii św. Rodziny, Anna Żaczek i Kamil Mokrzycki, założyciele i liderzy zespołu, postacie Jezusa, wyrzeźbione w drewnie przez ks. proboszcza i ks. Włodzimierza, a menadżerka Katarzyna Chrzanowska – drewnianą kapliczkę. 
Widzowie nie chcieli rozstać się z zespołem, który na pożegnanie, spełniając prośbę swoich fanów, zaśpiewał jeszcze raz „Dach”.
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość