Historyczna chwila dzięki Amelce (foto, wideo)

Kultura

Historyczna chwila dzięki Amelce (foto, wideo)

21.01.2021
autor: Elżbieta Szczuka
Amelia Wasiewicz, uczennica II klasy Szkoły Podstawowej w Brańszczyku, wygrała 43. Konkurs Recytatorski „Warszawska Syrenka” w kategorii szkół podstawowych klas 0-3. Mieszkańcy naszego powiatu w konkursie biorą udział od lat, ale po raz pierwszy możemy poszczycić się wygraną.
 
Amelka, zanim dotarła do finału wojewódzkiego (przeprowadzony przez Mazowiecki Instytut Kultury), wygrała eliminacje gminne i powiatowe (organizuje go Miejsko-Gminna Biblioteka Publiczna w Wyszkowie). Recytowała wiersz Tadeusza Śliwiaka (1928-1994) „Zakochana żaba”. W konkursie „Warszawska Syrenka” brała udział pierwszy raz.
Główne cele „Warszawskiej Syrenki” to ujawnianie młodych talentów recytatorskich i pobudzenie aktywności artystycznej, popularyzacja literatury i kształtowanie nawyku czytania, ożywienie kontaktu z poezją polską i zagraniczną. Tegoroczne eliminacje były przeprowadzone w formie on-line. 
W czwartek 21 stycznia 2021 r. w miejskiej bibliotece odbyło się, kameralne z powodu COVID-u, spotkanie z laureatką.
- To jest bohaterka dnia dzisiejszego – oznajmiła dyrektor Małgorzata Ślesik-Nasiadko – która rozbiła bank z nagrodami. Jest wielką zwyciężczynią 43 Konkursu „Warszawska Syrenka”. Chcieliśmy dziś uczcić fakt, że po raz pierwszy w historii konkursu mamy osobę, która zdobyła najwyższą nagrodę. Do tej pory nasi laureaci otrzymywali najwyżej wyróżnienia. To historyczna chwila!
Wręczyła Amelce list gratulacyjny i upominki. Wspomniała, że duży wkład w sukces ma mama Amelki, Monika Andrzejewska, z wykształcenia aktorka, która przygotowywała córkę do konkursu.
Zobacz wykonanie, które zapewniło Amelce zwycięstwo.
 
MajsterPlus728x240
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość