Żyją pełnym życiem (foto)

Wydarzenia

Żyją pełnym życiem (foto)

08.10.2017
autor: Sylwia Bardyszewska
Wspaniała atmosfera panowała podczas koncertu z okazji Święta Seniora, w sobotę 7 października w WOK „Hutnik”. Seniorzy śpiewali, kołysali się, nie potrafili wysiedzieć w fotelach. 
Spotkanie przebiegało pod hasłem „Seniorzy seniorom”. Poprowadziły je seniorki Danuta Napiórkowska i Maria Jechna. - W gminie Wyszków mamy aż 7 tys. seniorów – podkreśliła przewodnicząca Rady Seniorów Maria Ślubowska. – Chciałabym podziękować panu burmistrzowi za zorganizowanie naszej rady i za wsparcie finansowe, dzięki któremu udało nam się zorganizować kilka ważnych wydarzeń, m.in. Wyszkowską Paradę Seniorów.
Za wsparcie Maria Ślubowska podziękowała również dyrektorom jednostek organizacyjnych gminy: Markowi Wiśniewskiemu (WOSiR), Mariuszowi Kowalskiemu (WOK „Hutnik”), Dorocie Wojtkowskiej (DDP Senior), Agnieszce Mróz (OPS) oraz fundacji Zaczyn i Ogólnopolskiemu Porozumieniu Rad Seniorów. Wyszkowscy seniorzy mają wiele okazji do wymiany doświadczeń z mieszkańcami innych miast, stąd obecność na wyszkowskim święcie gości z Wołomina i Szydłowca. 
- Najserdeczniejsze życzenia długich lat życia, zdrowia i pomyślności – do publiczności wypełniającej salę widowiskową WOK „Hutnik” zwróciła się Maria Ślubowska. - Nie wiek, a stan ducha określa młodość. My czujemy się młodo.
- Grzegorz Nowosielski, przyszły senior – przedstawił się burmistrz. – Młodzi chcą czerpać od pokoleń starszych, a starsi chcą się tą wiedzą dzielić. Staramy się, żeby Wyszków był przyjazny dla wszystkich pokoleń. Jestem pod wrażeniem, jak kreatywni są nasi seniorzy. To piękne, że jesteście tak otwarci na świat. Jesteście dla nas mądrością, inspiracją i radością. Dziękuję wszystkim grupom senioralnym. Naprawdę jesteśmy z was bardzo dumni. 
Grupy senioralne zaprezentowały się podczas sobotniego koncertu. Prawdziwą furorę zrobił teatr „Pomimo” z Domu Dziennego Pobyty Senior. Aktorzy oraz reżyserka Elżbieta Grażyna Święch i kier. DDP Dorota Wojtkowska włożyli wiele wysiłku w przygotowanie spektaklu „Moralność Pani Dulskiej” – znanego dramatu Gabrieli Zapolskiej. W tytułową rolę wcieliła się Teresa Tomaszuk. W spektaklu wystąpili także: Tadeusz Gałązka, Zofia Skóra, Agnieszka Łubkowska, Zofia Lipska, Krzysztof Chojnacki, Iwona Zimoń, Barbara Andrzejewska i Zuzanna Deluga.
Niesamowita atmosfera zapanowała wśród publiczności podczas koncertu zespołu „Fantazja” z Szydłowca. Już od pierwszego utworu – „Złoty pierścionek” - było wiadomo, że to będzie prawdziwa biesiada. Widzowie śpiewali wraz z zespołem, kołysali się, klaskali, wstawali z miejsc. Goście przygotowali kilka wesołych piosenek (m.in. w cygańskich rytmach), kabaretowe wierszyki, uczyli dystansu do wieku. Kiedy zespół zapowiedział ostatnią piosenkę, wśród publiczności rozległy się głosy niezadowolenia. – Czy państwo myślicie, że my mamy po 40 lat? – skomentowała kierująca zespołem Anna Tchórzewska. „Żyjmy pełnym życiem. Nie pozwólmy, by okradł czas” – śpiewali wszyscy razem.
Zaprezentowały się również wyszkowskie zespoły. „Wyszkowiacy”, pod kier. Wandy Pych i z akompaniamentem Czesława Kwiatkowskiego, śpiewają głównie piosenki ludowe. Na sobotę wybrali utwory o… seniorach.
Z kolei zespół „Nadbużanie” działa przy Domu Dziennego Pobytu „Senior”, pod kierownictwem Katarzyny Grzybowskiej. Gdy śpiewali „Pij tylko stare wino, co liczy 300 lat i kochaj się z dziewczyną, co ma 16 lat”, z widowni słychać było: 60 lat.
Blok koncertowy wyszkowskich zespołów zakończył, na ludową nutę, Zespół Pieśni i Tańca „Oberek”, pod kierunkiem Danuty Deptuły. Seniorom towarzyszyła wielopokoleniowa kapela Stanisława Kadłubowskiego.
Nina Wiśniewska - kwiecień 2023
Komentuj, logując się przez Facebooka, Google+, Twittera, Disqus LUB pisz jako gość
Wybory do Rady Miejskiej w Wyszkowie: wyniki komitetów i wszystkich kandydatów

Wybory do Rady Miejskiej w Wyszkowie: wyniki komitetów i wszystkich kandydatów

zobacz więcej
Jeden krok do zdrowego budowania - przeczytaj "Poradnik Inwestora"

Jeden krok do zdrowego budowania - przeczytaj "Poradnik Inwestora"

Czy naturalne materiały i technologie budowlane – mające zerowy lub wręcz ujemny ślad węglowy – można zastosować na szeroką skalę przy budowie domu jednorodzinnego lub w inwestycji publicznej? Oczywiście, że tak! Jak to zrobić krok po kroku pokazuje „Poradnik Inwestora”, pierwszy w Polsce przystępny zbiór wiedzy o materiałach i technologiach naturalnych. Jest adresowany zarówno do inwestorów indywidualnych, samorządowych jak i deweloperów. A przede wszystkim pozwala zrozumieć, czym jest to budownictwo, z jakich rozwiązań korzysta oraz dlaczego są one warte zastosowania.
zobacz więcej
Jest koalicja w powiecie. Dyl - starostą, Kuchta - wicestarostą, Wyszyńska - przewodniczącą rady

Jest koalicja w powiecie. Dyl - starostą, Kuchta - wicestarostą, Wyszyńska - przewodniczącą rady

Nowo wybrani radni powiatowi zawiązali koalicję. Starostą powiatu ma zostać Marzena Dyl, wicestarostą - Tadeusz Kuchta, przewodniczącą rady - Iwona Wyszyńska.
zobacz więcej
Jak często stosować maski do twarzy?

Jak często stosować maski do twarzy?

Maseczki kosmetyczne zdobywają coraz więcej zwolenników i stają się nieodłącznym elementem rytuałów pielęgnacyjnych wielu osób. Ich popularność wynika nie tylko z bezpośrednich efektów, takich jak poprawa kondycji skóry, ale również z tego, że stanowią one doskonałą okazję do stworzenia domowego spa i poświęcenia czasu na dbałość o urodę. Przy wyborze maseczki, wiele osób zastanawia się nad tym, jak często można ją stosować, aby osiągnąć najlepsze efekty bez ryzyka nadwyrężenia skóry.
zobacz więcej